Music archiv - Class Rock

Tony Ashton


Ashton Gardner & Dyke byli: Tony Ashton, Kim Gardner a Ron Dyke


Ashton, Gardner, DykePo rozpadu REMO FOUR hráli Ron Dyke a Tony Ashton dále spolu. K nim se připojil basista Kim Gardner z CREATIONS a kytarista Steve Howe. Tito čtyři byli na turné se zpěvačkou P.P.Arnold a DELANEY & BONNIE. Steve Howe opustil skupinu a odešel k YES. Zbylé trio se pojmenovalo ASHTON GARDNER & DYKE.
Tony měl hrůzu vystupovat v obrovských halách před velkým publikem, bylo mu milejší hrát v malých klubech a ve studiích. Takto si však skupina úspěch nemohla vybudovat.
Třetí album WHAT A BLOODY LONG DAY IT'S BEEN natočili v roce 1972, potom ještě nahráli s Jonem Lordem soundtrack k filmu "The Last REBEL" a skupina zanikla. Tři naše hlavní hrdiny podporovali muzikanti: Dave Caswell(pozoun), Lile Jenkins(sax), Mick Lieber(gtr) a Steve Howe(gtr).
Při nahrávání alba THE WORST OF pomáhali Chris Barber, Stan Webb, Eric Clapton a George Harrison. Vznikly singly "Can You Get It" a "Delirium", které však nepronikly do žebříčku. AG&D byli v Německu relativně populární, ale v ostatním světě takřka neznámí. 
Gardner a Dyke se společně, bez úspěchu, snažili u BADGER. Ron Dyke se odstěhoval do Hamburku a nejprve nahrál s BAUER, GARN & DYKE obě LP desky STURMFRAI a HIMMEL, ARSCH UND ZWIRN, aby později na deskách podpořil Achima Reichela a Axela Zwingenberga.

Kim Gardner až do své smrti vedl pub, který byl u hudebníků velice oblíbený.

Tony AshtonTony Ashton roku 1962 vstoupil do své první skupiny - COLLEGE BOYS.
 Skupiny se dost rychle střídaly: THE EXCHECKERS, LEE WALKER AND THE TRAVELLERS a JIMMY JUSTINE AND THE EXCHECKERS.
S EXCHECKERS nahrál svoji první desku "Youre Gonna Need My Lovin"/"Since You´ve Been Gone". Následovaly různé další kapely: MASTERSOUNDS, JOHN BERRISEVEN, MIKE HURST AND THE METHOD a konečně REMO FOUR.

 


Tony Ashton přechází na sólo


Po rozpadu PAL si Tony vydělával peníze sezónními pracemi, vystupováním v televizi a malováním. V TV pořadu Gas Tank dával interview společně s Rickem Wakemanem a Ianem Paicem vždy s jinými hudebníky. Dobře, že měl své kontakty. Byla to typická jam sezóna. Mnoho chyb a hodně legrace.  

 V partě byli:

Terry Smith a Dave O´List (kytara)
Dave Suttle a Nigel Scott (basa)
Mick Wallerund a Rod Johnston (bicí)
Danny Ellis (trombón)

Se singly "Mister Ashton Sings Big Red And Other Love Songs" a "The Big Freedom Dance" (na počest Johna Lennona a dnů v Hamburku, kde vše začalo), Tony dokázal, že dokáže skládat dobré songy. Tony Ashton podlehl v boji s rakovinou v roce 2001. 


Remo Four


V roce 1958 se v Liverpoolu rozhodli skiffloví muzikanti Colin Manley(gtr), Keith Stokes(gtr), Don Andrew(bas) a Harry Prytcherch(drums) založit vlastní skupinu. Milovali sound italské kapely MARINO MARINI, pak se jim zalíbilo San Remo a proto se pojmenovali REMO FOUR. Proč taky ne?
V roce 1962 měli první úspěchy. REMO FOUR se v Liverpoolu a okolí stávali stále známějšími.  

 Manley a Andrew chtěli být profesionály. Proto museli Stokes a Prytcherch odejít. Byli nahrazeni bubeníkem Ronem Dykem (ex VINCE & THE VOLKANOES) a kytaristou Philem Rogersem. Hlavní úloha nových REMO FOUR spočívala v tom, že doprovázeli zpěváky na pódiích i ve studiích. K jejich zákazníkům patřili Gene Piney (Gene Chandler) a Johnny Sandon od THE SEARCHERS. Epstein udělal smlouvu s Pye Records a zde vznikly nahrávky nejprve jako singly, které byly o více než 30 let později shromážděny na CD.
V roce 1963 opustil REMO FOUR Don Andrew. Phil Rogers přešel na basu a chyběla už jen kytara nebo klávesy. Tony Ashton byl v této době u HURST & THE METHOD a udělal si jméno na blackpoolské scéně. Ozval se Epstein a pozval Tonyho do Liverpoolu. BEATLES byli v té době číslo jedna! Tony si myslel, že by jim mohl dělat pátého. Byli tady ale REMO FOUR a ne FAB FOUR. Opět mohli doprovázet zpěváky, tentokrát to byl Tommy Quickly (nebo Quigley).
V roce 1964 udělalo město Liverpoole reklamní týden v Indianapolisu (USA). Jakožto vyslanci byli určeni BEATLES a REMO FOUR.

Podobně jako BEATLES přišli REMO FOUR do Hamburku a působili jako stálá skupina v Star Clubu.
Roku 1966 vznikly v Star Clubu singly "Peter Gun"/"Mickey´s Monkey", album SMILE! a další singly "Live Like A Lady"/"Sing Hallelujah". Jeden z BEATLES - George Harrison, si vzpomněl na svého přítele, když nahrával své sólové album k filmu WONDERWALL. Angažoval REMO FOUR jako svou doprovodnou skupinu. Po ukončení nahrávek se REMO FOUR rozpadli. Zůstali známí díky hraní se Cillou Black, Tommym Quicklym, Billym J.Kramerem, P.P.Arnold a Herbie Mannem.


Tony Ashton, Jon Lord a Deep Purple


Tony Ashton a Jon Lord se již znali ze společných turné a ze spolupráce na GEMINI SUITE a WINDOWS. V roce 1974 měli Tony a Jon trochu času. FAMILY se rozpadli a DEEP PURPLE nejeli na turné. Uzrála doba na společný projekt FIRST OF THE BIG BANDS. 
DEEP PURPLE se rozpadli v roce 1976. Ian Paice a Jon Lord chtěli utéct od hard-rocku a spojili se se starým kamarádem Tonym Ashtonem. Ještě chyběl kytarista a basista. Co dělat? Byl podán inzerát. Poté, co se představilo na 60 basistů, se sjednotili na Paulovi Martinezovi ze STRETCH a HACKENSACK. Vyvoleným kytaristou byl Bernie Marsden.Bernie Marsden
Marsden si již vytvořil dobré jméno u BABE RUTH, UFO a COZY POWELL´S HAMMER.
Powell poradil Marsdenovi, aby se ohlásil u Jona Lorda.  

21.8.1976 představil Jon Lord skupinu PAL tisku.
Lord nahrál v mnichovském studiu "Musicland" své album SARABANDE. Poté se PAL rozhodli natočit i album MALICE IN WONDERLAND.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Tony Ashton a přátelé:
Jon Lord, Ian Paice, Pete York, Bernie Marsden, Eddie Hardin


 Jak již bylo popsáno, byl Tony u svých kolegů oblíben a u každé session byl srdečně vítán. K jeho přátelům kromě členů DEEP PURPLE patřili také Eddie Hardin a Pete York. Tito dva byli taktéž spřáteleni s Ianem Paicem a Jonem Lordem. Tony musel být s nimi. Potkali se opět u projektu Rogera Glovera BUTTERFLY BALL.  
 Dále následoval WIZARD CONVENTION, vystupování s Chrisem Barberem a na konec vypomohli na albu Pete Yorka SUPERBLUES.
Eddie Hardin si ještě jednou přizval Tonyho k nahrávání dětského muzikálu WIND IN THE WILLOWS.
Koncem 80-tých let se Tonyho zdravotní stav rapidně zhoršil a musel se držet zkrátka. Jeho koníček - malování, se stával jako zdroj příjmů, čím dál, tím víc důležitější.  Jeho tchýně vlastnila galerii, ve které Tonyho obrazy prodávala. Obaly desek WIND IN THE WILLOWS a PAL - BBC RADIO 1 LIVE IN CONCERT, byly taktéž od něho.   
V roce 1996, po své práci na SUPERBLUES, vstoupil do skupiny Bernieho Marsdena. S nimi byl také Snowy White. S mnoha dalšími hostujícími hudebníky bylo nahráno album TRIBUTE TO PETER GREEN.
V roce 1997 doprovázel na turné bluesmana Long Johna Baldryho. Tito dva brzy narazili na "umělecké rozdíly" a Tony odešel. K Tonyho posledním vystoupením patřilo show na Hell Blues Festivalu v Norsku, společně s Bernie Marsdenem. 


Tony Ashton host u Family, Deep Purple, Stan Webb's Chicken Shack


Tony Ashton byl hudebníky velice ceněn. Po odchodu od AG&D našel v roce 1971 místo u Jona Lorda, se kterým natočil alba GEMINI SUITE, WINDOWS (1973) a ve stejném roce vstoupil do kultovní skupiny Rogera "Chappo" Chapmana, FAMILY.

Vznikla dvě alba:
BBC RADIO 1 LIVE   IN CONCERT - 1973
IT´S ONLY A MOVIE - 1973

o následovalo dále - byla spolupráce s WINGS, jakožto i vystoupení v TV pořadech, mezi jinými s Rickem Wakemanem z YES v pořadu Gas Tank.

/ Ilona 2005 /

 


Remo Four - Discografie


 

 

 

The Best Of Tommy Quickly - Johnny Sandon, Grgory Phillips & Remo Four

 

 

 


    

 

Remo Four - The Pye Singles
Tip Of My Tongue; Heaven Only Knows; Lies; On The Horizon; Yes; Magic Potion; Kiss Me Now; No Other Love; Prove It; Haven't You Noticed; I Wish I Could Shimmy As My Sister Kate; Peter Gunn; You Might As Well Forget Him; It's Simply As That; Sally Goes Round The Roses; I Know A Girl; The Wild Side Of Life; Forget The Other Guy; Humpy Dumpty; I Go Crazy; Everybody Knows; Closer To Me
 

 

 

Remo Four - Smile ! - Star Club Album
Heart beat; The skate; No money down; Rock candy; The 7th son; Roadrunner; Brother where are you; Jive samba; Nothin's too good for my baby; Peter Gunn; Mickey's monkey; Live like a lady; Sing hallelujah; Dancing and singing; Sing hallelujah (Alternate take); Live like a lady (Alternate take); Live like a lady (Instrumental Version)


 

 

 

Remo Four - In The First Place
 George Harrison (Beatles)
 Wonderwall jako Maxi CD

 

 


 


Ashton Gardner & Dyke Discografie


 

Ashton, Gardner And Dyke
Rolling home; Why did you go; The falling song; Young man; Billy and his piano without; Maiden voyage; New York mining disaster; Picture sliding down the wall; Billy and his piano with; Vaggsang; As it was in the first place; Maiden Voyage (Long Version); See the sun in my eyes; Resurrection shuffle; Can you get it

 

  

 

The Worst Of Ashton, Gardner + Dyke
Let it roll; I'm your spiritual breadman; Hymn to everyone; Mention my name; Don't want no war no more; Momma's getting married; Paper head, paper mind; Oh Lord; Sweet Patti O'Hara Smith; Mister Freako

 

 

  

 

Ashton, Gardner, Dyke & Co. - What a bloody long day it's been
It's gonna be high tonight; It's a drag, I'm a drag; Still got a long way to go; The falling song; Ballad of the Remo Four; (The old) Rock and Roll Boogie Woogie; Got to get back to you; What a bloody long day it's been; Im going to a place

 


  

 

Ashton Gardner And Dyke - Let It Roll Live 1971
It 's gonna be high tonight; Let it roll; Mister Freako; It's a drag, I'm a drag; I'm dying for you; Resurrection shuffle; Falling song; Rolling home; Billy & his piano with; Billy & his piano with (Live 1970); Rolling home (Live 1970); Resurrection shuffle Live 1971)

 

 

 

Ashton Gardner & Dyke - The Last Rebel - Jon Lord & Tony Ashton
The last rebel; Surrender; Up the hill; Hanging; Stage coach ride ; You, me & a friend of mine; Mood xylophone; Oh Matilda; The pool game; Holli's getaway; Mother & daughter; The meal; String quartet; Ku Klux Klan; The pit & the knife fight; You, me & a friend of mine; Death whore; Graves to the graveyard; I'm dying for you; You, me & a friend of mine; Larry's theme; Pool game; The last rebel; Holli's getaway; Pianola shot; I'm dying for you; Hanging; The meal; Up the hill  


First Of The Big Bands - Jon Lord & Tony Ashton


 

 

Ashton Lord - First Of The Big Bands
We're gonna make it; Downside upside down; Band of the salvation army; Silly boy; Surrender Me; Celebration; I've been lonely; Shut up; Ballad of mr. Giver

 


 

 

Ashton Lord - First Of The Big Bands BBC Live in Concert 1974
We're gonna make it; I've been lonely; Silly boy; Jam; Downside upside down; Shut up; Ballad of mr giver; Celebration; Resurrection shuffle

 

 

 


Paice Ashton Lord - PAL


 

 

Paice Ashton Lord - Malice In Wonerland
Ghost story; Remember the good times; Arabella (oh tell me); Silas & Jerome; Dance with me baby; On the road again, again; Sneaky Private Lee; I'm gonna stop drinking again; Malice in wonderland; Steamroller blues; Nasty clavinet; Black and white; Moonburn; Dance coming; Goodbye hello LA; Untitled two; Ballad of Mr. Giver

 

 

 

Paice Ashton Lord - BBC Radio 1 Live In Concert
A ghost story; On the road again; Silas and Jerome; Arrabella; The ballad of Mr. Giver; I'm gonna stop drinkin'; Steamroller; Remember the good times; Sneaky private Lee

 


 


Tony Ashton Solo


 

 

Tony Ashton - Live In The Studio
Match In A Gastank; Singing The Blues; This Gentleman's Not For Burning; She's Extraordinary; No!; Blackpool's First Twist Victim; He Couldn't Play The Piano; Jimmy Mcduff - Wonderful Stuff; Go West; Goodbye; Resurrection Shuffle; Gimme Some Time To Pay; Saturday Night And Sunday Morning; Samedi Soir Dimanche Matin


 

 

 

Tony Ashton - Mr. Ashton Sings Big Red And Other Love Songs

 

 

 

 


About Us | Contact Us | ©2007 Mládek Zdenek