Music archiv - Class Rock

Gun


Trio bratrů Gurvitzů


 Louis FarrellRock

Adrian Curtis, alias Gurvitz: guitar, vocal
Paul Curtis, alias Gurvitz: bass, vocal
Louis Farrell: drums

 

 

 

 

 


Gun - Gurvitz nebo Curtis?


 GUN vznikli v roce 1968 ze skupiny THE KNACK. THE KNACK chvíli jezdili po Německu a měli své pevné angažmá v hamburském Star Clubu.

Když je opustil klávesista, započal úspěch nově založených GUN.

Bratři Paul a Adrian Gurvitzovi se raději přejmenovali na Curtise, nikdo nemohl vědět, zda nová skupina nebude propadák ... 

Oba sourozenci měli již v dětském věku kontakt s showbusinesem. Jejich otec pracoval v hudebním obchodě a byl zaměstnán jako bedňák u SHADOWS.

Paul Gurwitz sbíral zkušenosti u Gene Vincenta. Jeho bratr doprovázel na pódiích Screaming Lorda Sutche. Bylo mu tenkrát 15 let a když zakládal GUN, bylo mu teprve 17.  


Gun - Race With The Devil


 Jako manažeři u GUN fungovali Pete King, Jimy Parsons nebo známý Ronnie Scott. paul CurtisPrvní singl nesl název "Race With The Devil" a byl jejich největším a jediným hitem. Tento song Adrianu Curtisovi, neboli Gurvitzovi, zajišťuje do dnešního dne úspěch.
 BLACK OAK ARKANSAS zúročili "Závody s ďáblem" ještě lépe a pilně platili tantiémy.
Konkurentem této skladbě byl v té době jiný hit - "Sabre Dance" od LOVE SCULPTURE.  "Šavlový tanec" byl vždy o jedno místo lepší před "Ďáblem", avšak byl to vyvážený závod.

GUN byli koncertní skupinou a byli stále na cestách.
Později, kde se už jmenovali THREE MAN ARMY nebo BAKER GURVITZ ARMY, se zřetelně ukázalo, že naživo byli bratři vždy lepší než ve studiu.


Gun - Scott Walker a omladina


Adrian CurtisMéně šťastní byli jako předskupina teenegerské hvězdy Scotta Walkera. Mělo to pouze tu výhodu, že byli známí i u mladšího publika a šířili hard rock mezi dorostenci.  
GUN nahráli řadu singlů, které však již nebyly tak úspěšné jako "Run With The Devil". 

Druhé album "GUN SIGHT" si našlo ještě méně kupců. Bratři odešli od bubeníka Farrella a zformovali THREE MAN ARMY a začali bojovat o uznání v hudebním průmyslu. Také tato epizoda proběhla bez komerčního úspěchu a následovala aliance s Gingerem Bakerem - Baker Gurvitz Army.

/ Ilona 2004 /                  


Gun - Discografie


 

Gun - Gun
Race with the devil, The sad saga of the boy and the been, Rupert's travels, Yellow cab man, It won't be long, Sunshine, Rat race

 

 

 


 

 

Gun - Gun Sight
Head in the clouds, Drown yourself in the river, Angeline, Dreams and screams, Situation vacant, Hobo, Lady Link Part one, Oh lady you, Lady Link Part two, Long hair wildman

 

 

 

 


 

About Us | Contact Us | ©2007 Mládek Zdenek