Music archiv - Class Rock

Box Of Frogs


Box Of FrogsBox Of Frogs - Následovníci Yardbirds?


Blues, Rock

John Fiddler (vocal, guitar)
Jim McCarty (drums)
Paul Samwell-Smith (bass)
Chris Dreja (guitar)
Jimmy Page, Rory Gallagher a Steve Hackett, Graham Gouldman, David "Dzahl" Martin, Jeff Beck (guitar)
Roger "Chappo" Chapman, Ian Dury, Graham Parker, Ray Majors alias Ray Smith (vocal)
Max Middleton; Peter Vitesse (keyboards)

Po rozpadu YardbirdsYARDBIRDS zůstali hudebníci dále v úzkém kontaktu. Jim McCarty a Keith Relf působili mezi jinými u skupin RENAISSANCE a ILLUSION, Samwell-Smith se stal producentem. Chris Dreja změnil své povolání a stal se fotografem. V roce 1976 zemřel Keith Relf, díky elektrickému výboji ve vaně při hře na kytaru - tak to byla přinejmenším jedna z verzí jeho tragické smrti. Pozůstalým YARDBIRDS bylo jasné, že už zřejmě nedojde k žádnému reunionu (od alba Birdland to naštěstí již není pravda).
V červnu 1983 slavili v Marquee v Soho své 25.výročí založení. V té době bylo mnoho R&B skupin z 60.let vynášeno kritikou, a YARDBIRDS k nim patřili. Na staré příslušníky kapely naléhali, zda by nechtěli vystupovat společně při oslavě. Že už to nemohli být žádní YARDBIRDS bylo jasné, avšak skupinu bylo možné sestavit. Bylo nutno najít zpěváka a z legrace se dohodlo jméno "John". Nakonec to byl opravdu "John". John Fiddler z kapely MEDICINE HEAD. Medicine HeadByl to jejich starý známý,(Keith Relf spolupracoval jistý čas s MEDICINE HEAD). John Fiddler přesně naplňoval představu zpěváka ex-YARDBIRDS. 

 

Jeff BeckNástroje byly opět vyneseny ze sklepa - někteří ze skupiny již po několik let neprovozovali aktivně hudbu. Zkoušky proběhly celkem dobře a bylo při nich spousta legrace. S novým materiálem se odebrali do Rockfield Studios. Natočili několik demosnímků (obzvláště "Back Where I Started" byl povedený), které rozeslali do agentur. Ozval se Epic Records z New Yorku. Opět se šlo do studia, tentokrát do Ridge Farm Studios v Surrey.
Vzniklo 5 tracků za pomoci Petera Vitesse na klávesy. David "Dzahl" Martin vnesl se svou kytarou pořádek do hry. Muselo vše znít jako "Live In The Studio". Pilně se pracovalo. Syrová verze dorazila k Jeffovi Beckovi, který nedaleko své rezidence měl studio a v něm obrovský kulečníkový sál, dobře uzpůsobený k jammování. Epicu se líbilo, co zde vzniklo, financoval zbytek nahrávek a chtěl od skupiny dvě alba. 
 

Gallagher R. Na nahrávání přišli staří dobří přátelé a pomohli: Jimmy Page, Rory Gallagher a Steve Hackett na kytary, Roger "Chappo" Chapman, Ian Durry, Graham Parker - se zpěvem. Max Middleton si sedl ke klávesám a Graham Gouldman, skladatel songu "Heart Full Of Soul" hrál na kytaru a zpíval staré hity YARDBIRDS.
Volně přeloženo ze Strange Land. V originále Jim McCarty, Chris Dreja a Paul Samwell-Smith v Londýně v únoru 1994.      

 /Ilona/


Box Of Frogs - Discografie


   

 

Box Of Frogs
Back Where I Started / Harder / Another Wasted Day / Love Inside You / The Edge / Two Steps Ahead / Into The Dark / Just A Boy Again / Poor Boy

 

 

 
 

 
 

 

Box Of Frogs - Strange Days
Get It While You Can / You Mix Me Up / Average / House On Fire / Hanging From The Wreckage / Heart Full of Soul / Asylum / Strange Land / Trouble

 

 

 

 


About Us | Contact Us | ©2007 Mládek Zdenek