Music archiv - Class Rock

Broken Glass

Stan WebbRock, Blues-Rock

Stan Webb (vocals, guitar)
Robbie Blunt (vocals, guitar)
Bob Rawlinson (bass)
Mac Poole (drums)
Miller Anderson (guitar)
Tony Ashton (keyboards)

Producent Tony Ashton


Stan Webb - Broken Glass


Po účinkování v Kim Simmondsových SAVOY BROWN na albu Boogie Brothers, založili Stan Webb a Robbie Blunt skupinu BROKEN GLASS.

Producentem jediného alba byl Tony Ashton, který na něm také hrál na klávesy. Bylo natočeno v listopadu 1975 v Rockford Studios v Londýně a to za 22 dní. Miller Anderson pomáhal ve studiu i na koncertech s kytarou a zpěvem. Některé songy byly napsány jistým "Alexanderem", kterým nebyl nikdo menší než sám Miller Anderson. Jeho pravé jméno nebylo z právních důvodů uváděno. 
 
Po éře BROKEN GLASS pokračoval Stan Webb v roce 1977 dál se svými CHICKEN SHACK. Album The Creeper vzniklo také za pomoci Tonyho Ashtona. Robbie Blunt převzal 2.kytaru a starý známý z kapel PAL a HACKENSACK, Paul Martinez hrál na basu.


Co vzniklo z původních tracků BROKEN GLASS


Album Broken Glass dodnes bohužel nevyšlo na CD. Avšak existují tři samplery firmy Indigo s názvem Archiv z roku 1998 se skladbami "Broken Glass" a "It´s Evil". Další obsahuje "Jersey Lightning" se zbylými tracky plus neuveřejněný song "Black Night". Z "Take The Water" vznikla píseň "Drinking With Redstone".

S tituly však Stan Webb stále nebyl spokojen. "It´s Allright" změnil na albu Roadies Concerto na "So Far Back" a na albu 38 Bars bylo z "Take The Water" "Who Cares" a konečně "CS Opera".

/Ilona/ 


Broken Glass - Discografie


 

 

 

Broken Glass
Standing on the Border; It's Alright; Keep Your Love; Can't Keep You Satisfied; Jersey Lightening; It's Evil; Ain't No Magic; Crying Smiling; Take the Water; Broken Glass.

 

 


About Us | Contact Us | ©2007 Mládek Zdenek