Music archiv - Class Rock

Copperhead


Quicksilver a John Cipollina


CopperheadRock

John Cipollina: guitar
Jim Mc Pherson: bass, keyboards
Jim Murray: harp, vocal
Casey Sonoban: percussion
Mark Unobsky: guitar
David Weber: drums
Pete Sears: bass, Keyboards
Hutch Hutchinson: bass
Gary Philippet: guitar, bass 

Quicksilver Messenger Service byla skupina, ve které hudebníci při častých sessions prokazovali vysokou formu.
Ten, koho bylo možno z QMS nejčastěj potkat, byl John Cipollina se svou kytarou Gibson SG.V roce 1970 Cipollina kolem sebe shromáždil zručné muzikanty, aby s nimi mohl při různých příležitostech vystupovat. Mezi nimi byl i jeho starý přítel a zakládající člen QMS Jim Murray.
Murray se pokoušel o své sólové album a Cipollina mu pomáhal s nahráváním. Bohužel nahrávky dodnes spí někde v archivu. V té době se zrodili COPPERHEAD. Dalšími členy byli Pete Sears ze STONEGROUND a Mark Unobsky. Několikrát se ukázal i Nicky Hopkins, nepatřil však k základním členům.  Jim McPhearson, Gary Phillipet a Dave Weber doplňovali COPPERHEAD při živých show.

V radiu KSAN, v pořadu Tom Donahoe Show, COPPERHEAD několikrát vystupovali a tyto nahrávky byly později objeveny a vydány jako bootleg.
Společnost CBS měla o COPPERHEAD silný zájem a uzavřela s nimi pětiletou smlouvu. Smlouva zněla na 1.500.000 dolarů.

Při nahrávání prvního alba se ve studiu potkali: John Cipollina, Hutch Hutchinson (později u Bonnie Raitt), David Weber, Gary Philippet a Jim McPherson.
Nastaly první problémy. COPPERHEAD byli prezentováni jako CIPOLLINA´S COPPERHEAD, což se nelíbilo McPhersonovi, který skládal skladby.

Konec přišel ve formě drogového skandálu v CBS s Clive Davisem.
COPPERHEAD se dostali do proudu skandálů (Cipollina prohlašoval nevinu) a CBS je pustila jako horkou bramboru. Žádná propagace a výpověď nahrávací smlouvy - to znamenal konec.

Skupina ještě dělala předskokany STEELY DAN, JOURNEY a Carlosu Santanovi. Co ale po COPPERHEAD zůstalo bylo: jedno oficiální studiové album, dva bootlegy (CIPOLLINA´S COPPERHEAD - "Drunken Irish Sailor" z roku 1972 a "KSAN Show"), jakožto nikdy nezveřejněné studiové album.

/Ilona/


Copperhead - Discografie


 

 

Copperhead - Copperhead
Roller Derby Star, Kibitzer, A Little Hand, Kamikaze, Spin-Spin, Pawnshop Man, Wing-Dang-Doo, They're Making A Monster, Chameleon

 

 


 

 

 

John Cipollina's Copperhead - Drunken Irish Sailor
Kibuitzer, Drunken Irish Sailor, Wing Dang Doe, Spin Spin, Kamikaze, Chamelion, Pawn shop, Mama, Brigelow 6500

 

 


 

 

Dinosaurs - Cipollina and other
Lay back baby; Strange way; Do I move you; Butcher´s boy; Good old rock & roll; Fossil fuel; Resurrection rag; Motel party baby; Who makes the moves; Mona

Peter Albin (Big Brother & the Holding Company), Spencer Dryden (Jefferson Airplane), Merl Saunders (Jerry Garcia Band), John Cipollina (Quicksilver Messenger Service), Barry Melton (Country Joe & the Fish) a Robert Hunter

 

 


About Us | Contact Us | ©2007 Mládek Zdenek