Music archiv - Class Rock

Epitaph

EpitaphHistorie skupiny EPITAPH začíná v zimě 1969/70 ve sklepních prostorách dortmundského klubu Fantasio. Cliff Jackson(gtr, vcls), Bernd Kolbe(bas, vcls) a Jim McGillivary(drums) zde zkoušeli v době, kdy zde vystupovaly známé kapely jako YES, BLACK SABBATH nebo COLOSSEUM. 

 Počátkem roku 1970 podepsalo toto trio smlouvu na desku u Polydoru a uprostřed roku 1971 začalo v londýnském Wessexském studiu s nahráváním prvního alba "Epitaph", které bylo dokončeno v Hamburku s druhým kytaristou Klausem Walzem. Album vyšlo na podzim 1971 a následovaly koncerty po celém Německu, završené vystoupením v televizním Beat Clubu. 

V dubnu 1972 nahrálo kvarteto svou druhou LP desku "Stop, Look And Listen". Následovala vystoupení na nejdůležitějších německých festivalech té doby, například to byl Klein Woodstock Open Air v Schesselu nebo koncert v dortmundské Westfalenhalle s EMERSON, LAKE & PALMER.
V srpnu a listopadu 1973 odjela skupina hned dvakrát na prodloužené turné po USA. Na čas podepsali smlouvu s americkou firmou Billingsgate Records a vyprodukovali v Chicagu třetí album "Outside The Law". Prvních 1000 výlisků bylo dodáno na trh v neutrálním obalu s potiskem razítka, a u sběratelů desek se stalo, jakožto "White Album", kultovním objektem, který byl k nezaplacení.
LP "Outside The Law" bylo v letech 1973/74 prodáno v množství více než 100.000 kusů a kritici nešetřili chválou. I přes zlato a platinu šla US firma Billingsgate do konkursu a skupina z prodeje neobdržela ani fenik.
Roku 1979 podepsali EPITAPH smlouvu s německým labelem Brain/Metronome a nahráli LP desku "Return To Reality".
Na podzim téhož roku vyrazil EPITAPH na turné po Německu s bývalým kytaristou SCORPIONS Ulli Rothem a skupinou ACCEPT. Po jejich druhém vystoupení v Rockpalastu 25.11.1979, se přestěhovali do frankfurtského studia Hot-Line, aby nahráli album "See You In Alaska", které bylo začátkem roku 1980 uvedeno na trh.
EPITAPH se opět ukázal jako: "nespoutaný, silný a pěvně spojený se Zemí" (Hamburger Morgenpost).
V prosinci 1980 byly jejich koncerty sestříhány a později vydány na "Live" albu.

Na podzim 1982 zreformoval Jackson ještě jednou původní obsazení a EPITAPH vytvořil dílo "Danger Man". Skupina hrála na velkých festivalech po celém Německu s kapelami ZZ TOP, SAGA, Joan Jett a SAXON.
Bernd Kolbe, Cliff Jackson a Volker Sassenberg vyprodukovali v letech 1989-93 s hardrockovou skupinou DOMAIN tři studiová alba. Heinz Glass nahrál tři alba pod hlavičkou GLASS-BAND. Achim Wielert-Poret hrál se skupinou BULLFROG ve WDR Rockpalastu a je žádaným sezónním a studiovým hudebníkem.
Cliff Jackson založil v roce 1995 CLIFF JACKSON BAND - country kapelu s hodně rockovým soundem, která se pevně zabydlela na současné country scéně.
Znovuzrození EPITAPHU započalo v roce 2000 na koncertě na oslavě narozenin hudebního přítele. O rok později následovalo malé turné po Německu s obrovským úspěchem.
CD - LIVE THE 21 CENTURY TOUR, má být v prodeji v sezóně zima 2003/jaro 2004 a poté skupina plánuje nová vystoupení po Německu a Evropě. EPITAPH se již dnes těší na nové i staré známé z minulosti a současnosti a hlavně na své věrné fanoušky.

/ Ilona /


Epitaph diskografie


 

Epitaph 1971

 

 

 

 

 

 

 

Stop, Lokk And Listen 1972

 

 

 

 

 

 

Outside The Law 1974

 

 

 

 

 

 

Return To Reality 1979

 

 

 

 

 

 

Handicap Volume I (Sampler) 1979

 

 

 

 

 

 

See You In Alaska 1980

 

 

 

 

 

Handicap Volume II 1980

 

 

 

 

 

 

Live 1981

 

 

 

 

 

 

Danger Man 1982

 

 

 

 

 

Live The 21th Century

limited edition

 

 

 


About Us | Contact Us | ©2007 Mládek Zdenek