Music archiv - Class Rock

Family

Žánr: rock
Roger Chapman: vocal
John "Charlie" Whitney; Jim Cregan: guitar, vocal
Rob Townsend; Poly Palmer, Tony Ashton: keyboards, vocal
Jim Cregan, John Weider, Rick Grech: bass, vocal

Hosté:
Jim King, Charlie McCracken, Peter Hope Evans, Roy Dyke


Family - Farinas a Roaring Sixties


FamilyRoku 1962 John "Charlie" Whitney založil na umělecké škole v Leicesteru s Jimem Kingem, Harrym Overnallem a Timem Kirchinem skupinu FARINAS.

V srpnu 1964 nahráli pro firmu Fontana téměř nepovšimnutý singl "You´d Better Stop/I Like It Like That".
V roce 1965 nahradil Tima Kirchina basista Rick Grech. Když se posílili hlasem Rogera Chapmana, změnili roku 1966 název.
Vznikli ROARING SIXTIES. Pod tímto jménem jezdili četná turné po Anglii, než je jejich producent Kim Fowley v roce 1967 přejmenoval na FAMILY (šlo o narážku na mafii).

FAMILY putovali do Londýna, kde v červnu vystoupili jako předskupina Tima Hardina v Royal Albert Hall. Bylo to poprvé, co vystoupili před větším publikem. V září 1967 se na pultech objevil jejich singl "Seen Through The Eye Of A Lens".  


Family - Blind Faith


V roce 1968 byla odstartována reklamní kampaň: "Are You In A Family Way" byl slogan na plakátech.
Rob Townsend nahradil Harryho Overnalla a v produkci Dave Masona od TRAFFIC bylo nahráno první album "MUSIC IN A DOLLS HOUSE", které ještě dnes patří k nejlepším v rockové historii. FAMILY se díky náročným aranžmá a hlasu Rogera Chapmana brzy stali známou kapelou. Špatné renomé jim udělala autorka bestseleru "Groupie" Jenny Fabian, která popisovala turné FAMILY jako jízdu plnou pikantních dýchánků. Heslo "Sex, drogy a rock´n´roll" bylo tehdy s FAMILY přímo spojováno.

Druhé album "FAMILY ENTERTAINMENT" dosáhlo 6.místo v britské hitparádě. V dubnu 1969 byl Rick Grech přetáhnut do superskupiny BLIND FAITH. Nahradil ho basák od ANIMALS John Weider, který v té době hrál v Los Angeles u STONEHENGE.
Odchod Ricka Greche přišel v nevhodnou dobu, FAMILY byly uprostřed amerického turné.


Family - Stud


Po vystoupeních ve Fillmore East ztratil Roger Chapman nejen svůj pas s vízem, ale i svůj hlas. FAMILY museli USA opustit.
Následovala spousta vystoupeních, mezi jinými s ROLLING STONES na jejich koncertu 5.6.1969 v Hyde Parku. V červnu FAMILY opustil Jim King a přišel John "Poli" Palmer od ELECTION. Se singly "Strange Band", "In My Own Town" a "Burlesque" se FAMILY dostali do britské TOP 20.

Podobný úspěch měli s alby "A SONG FOR ME" a "ANYWAY". Obě se dostala na 6.místo v Charts.  
V roce 1971 odešel John Weider, aby založil STUD. Místo něho přišel John Wetton od MOGUL TRASH.  
Následující album "FEARLESS" se sice dostalo na 14.místo hitparády, avšak na rozdíl od jeho předchůdců ihned padlo dolů.
"BANDSTAND" bylo sice opět lepší, avšak den zániku FAMILY se již nedal oddálit.  


Family - Streetwalkers


Poli Palmer a John Wetton odešli a přišel Tony Ashton. Od STUD je posílil ještě Jim Cregan a FAMILY natočili album "IT´S ONLY A MOVIE" na vlastní značce Raft.
V říjnu 1973 nastal konec nejinovativnější skupiny rockové historie.
Roger Chapman a Charlie Whitney nejprve založili STREETWALKERS, než Whitney a Eddie Hardin vzkřísili AXIS POINT.

Jim Cregan se připojil k COCKNEY REBEL a později k Rodovi Stewartovi.
Rob Townsend to zkoušel u MEDICINE HEAD a Tonyho Ashtona, mezi jinými, můžeme potkat u Stan Webba.

/ Ilona /


Discografie


 

 

Family - Music In A Dolls House - 1968
The chase; Mellowing grey; Never like this; Me my friend; Variation on a theme of "Hey Mr. Policeman"; Winter; Old songs for new songs; Variation on a theme of "The breeze"; Hey Mr. Policeman; See through windows; Variation on a theme of "Me my friend"; Peace of mind; Voyage; The breeze; 3 x time

 


 

 

Family - Family Entertainment - 1969
The Weaver's Answer; Observations From A Hill; Hung Up Down; Summer '67; How-Hi-The-Li, Second Generation Woman; From Pasts Archives; Dim; Processions; Face In The Crowd; Emotions

 

 


 

 

Family - A Song For Me - 1970
Drowned in wine; Some poor soul; Love is a sleeper; Stop for the traffic - through the heart of me; Wheels; Song for sinking lovers; Hey - let it rock; The cat and the rat; 93's ok J; A song for me; No mule's fool; Good friend of mine; Drowned in wine (Live); The cat and the rat (Live); Wheels (Live); A song for me (Live)

 


 

 

Family - Anyway - 1970
Good news - bad news; Willow tree; Holding the compass; Strange band; Part of the load; Anyway; Normans; Lives & ladies; Strange band (Alternative Live Version); Part of the load (Live); Lives & ladies (Live)

 

 


 

 

 Family - Anyway - Live
Good news - bad news; Spanish tide; Part of the load; Drowned in wine; Holding the compass; Between blue and me; Children; In my own time; Take your partners; Weavers answer

 

 


 

 

 

Family - Fearless - 1971
Between blue and me; Sat'd'y barfly; Larf and sing; Spanish tide; Save some for thee; Take your partness; Children; Crinkley grin;Blind; Burning bridges; In my own time; Seasons; Between blue and me (Live); Sing 'em the way I feel (Live)

 

 


 

 

 

Family - Bandstand - 1972
Burlesque; Bolero babe; Coronation; Dark eyes; Broken nose; My friend the sun; Glove; Ready to go; Top of the hill; The rockin rs; No mule's fool (Live); Good news - bad news (Live); The weavers answer (Live)

 

 


 

 

 

Family - It's Only A Movie - 1973
It's only a movie; Leroy; Buffet tea for two; Boom bang; Boots'n'roots; Banger; Sweet desiree; Suspicion; Check out; Stop this car; Drink to you

 

 

 

 


About Us | Contact Us | ©2007 Mládek Zdenek