Music archiv - Class Rock

Fat Mattress


Kapela Noela Reddinga


Fat MattressRock
 
Noel Redding: guitar., vocal +
Jim Leverton: bass, vocal
Neil Landon: vocal; keyboards
Eric Dillon: drums
Pete Kircher: drums

 

 


Fat Mattress a Neil Landon


Ještě během svého hraní s JIMI HENDRIX EXPERIENCE založil Noel Redding společně s Jimem Levertonem, Neilem Landonem a Petem Kircherem skupinu FAT MATTRESS.
Tyto tři hudebníky sezval Noel Redding pro svůj sólový projekt. Během práce ve studiu se rozhodli pro založení skupiny.
Pete Kircher hrál zároveň u HONEYBUS, kteří měli jeden hit v britské hitparádě. Musel se více angažovat u HONEYBUS a členství ve FAT MATTRESS vzdal. Byl nahrazen bubeníkem Ericem Dillonem. Brzy si FAT MATTRESS udělali solidní jméno na hudební scéně.

Jim Leverton hrál na basu v hitu od WALKER BROTHERS "The Sun Ain´t Gonna Shine Anymore". Neil Landon byl členem IVY LEAGUE a zpíval u FLOWERPOT MEN hit "Let´s Go To San Francisco".
Neil Landon, Jim Leverton a Noel Redding se znali již od roku 1962. Ve Folkstone založili společně skupinu s názvem NEIL LANDON AND THE BURNETTES.  Pod tímto jménem jezdili na turné po klubech, než se roku 1965 rozpadli a ubírali se každý svou cestou. Folkstone bylo centrem rockové společnosti v Kentu.  


Fat Mattress a Jim Leverton


V roce 1968 se opět staří přátelé z Folkstone setkali v Olympic Studiu v jihozápadním Londýně. U FAT MATTRESS převzal kytarové party Noel Redding a Jim Leverton hrál na basu. Noel Redding dělal na dvě směny - nejprve jako kytarista u FAT MATTRESS, poté jako basák u JIMI HENDRIX EXPERIENCE.  Na podzim 1969 se objevilo album "FAT MATTRESS" na pultech obchodů. Jen v USA se ho prodalo přes půl milionu exemplářů. Ve Velké Británii se dostalo až na 17.místo v Charts.

Bylo naplánováno druhé album a jelo se na turné po USA. Tentokrát již ne jako předskupina. Byl to ale propadák! Noel Redding a Jim Leverton odpadli. Proč, není dodnes jasné. Nahradili je Mick Weaver a Steve Hammond. Mělo být 30 vystoupení, nakonec jich ale bylo jen 5.
Na dva týdny se FAT MATTRESS uzavřeli do studia a žili jen z pomfritů a hranolků. Peníze měl pouze Noel Redding. Pak bylo konečně album natočeno. Na první skladbě je ke slyšení Chris Wood, který přijal roli jako host.
Následující rok vystupovali FAT MATTRESS jako předskupina Jimiho Hendrixe na jeho turné po USA.  
V Anglii na ně čekali dvě nabídky na nahrávací smlouvy: od Polydoru a od Warner Brothers. Polydor nabízel vydat dvě alba ročně plus několik singlů ... a platil dobře.


Fat Mattress a Eric Dillon


Když se vrátili zpět do Británie, odebrali se na 3 měsíce do studia a dodělali album "FAT MATTRESS II". Natočili také několik songů pro eventuální třetí album. Až na cover verzi "Long Red" od MOUNTAIN byly vše jejich vlastní kompozice.

Po nahrávání došel skupině dech. Již neměli z hraní žádnou radost a stále jim strašilo v hlavách zpackané turné po USA. FAT MATTRESS se rozpadli.
Noel Redding odešel do Irska a nahrával další desky, než 11.5.2003 zemřel.

Jim Leverton byl baskytaristou u Steve Marriotta, Rory Gallaghera a skupiny Caravan.

Eric Dillon se stal pilotem na trase Blackpool - Isle of Man.

Neil Landon se odstěhoval do Hamburku, kde se živí jako zpěvák. Mimo jiné byl viděn u kapely RUDOLF ROCK UND DIE SCHOCKERS.  
 
Dodnes na něj narazíte při různých vystoupeních v Hamburku a okolí. Připravovalo se turné NEIL LANDON & FRIENDS, které bylo nakonec odřeknuto.
Pete Kircher se po několika letech tápání stal bubeníkem u STATUS QUO.

/ Ilona /


Fat Mattress - Discografie


 Fat Mattress - Fat Mattress oder Magic Forest- 1969
All Night Drinker; I Don't Mind; Bright New Way; Petrol Pump Assistant; Mr. Moonshine; Magic Forest; She Came In The Morning; Everythings Blue; Walking Through A Garden; How Can I Live; Little Girl In White; Margerita; Which Way To Go; Future Days; Cold Wall Of Stone

 

 

 

 

 

Fat Mattress - Fat Mattress II - 1970
The Storm; Anyway You Want; Leafy Lane; Naturally; Roamin'; Happy My Love; Childhood Dream; She; Highway; At The Ball; People; Hall Of Kings; Long Red; Words; The River

 

 

 


About Us | Contact Us | ©2007 Mládek Zdenek