Music archiv - Class Rock

Head, Hands & Feet

HHFRock, Country

Tony Colton: vocal
Ray Smith: bass
Albert Lee: guitar, keyboards
Chas Hodges: guitar, bass, violine
Pete Gavin: drums
Mike O'Neill: keyboards, vocals

 

 HEADS, HANDS & FEET byli téměř superskupinou. Všichni hudebníci sbírali zkušenosti ve významných skupinách, kde se naučili výborně svému řemeslu.
Pocházeli od OUTLAWS (s Ritchie Blackmorem), Mika Berryho, Cliffa Bennetta, Donovana, DUFFY POWER, Wilsona Picketta, Jerry Lee Lewise, DELANEY & BONNIE, Mika Warnera a dalších.
Colton, Smith, O'Neill, Gavin, Lee, Pat Donaldson a Jerry Donahue vytvořili skupinu POET & THE ONE MAN BAND a nahráli celkem snesitelné album.
Flamingo Club v Londýně byl po léta centrem těchto hudebníků. Donaldson a Donahue se připojili k FOTHERINGAY - skupině Sandy Denny. Zpěvák Tony Colton byl v té době známým producentem a přemýšlel nad ideálním složením své doprovodné skupiny. Připojil se Chas Hodges a byla založena kapela HEADS, HANDS & FEET.
Kolem roku 1970 byl americký žebříček plný anglických hudebníků.

Téměř každá anglická skupina byla v USA garantem do hitparády. Stačilo jediné vystoupení v přítomnosti hledače talentů od firmy Capitol a skupina dostala nabídku půl milionu dolarů za podepsání smlouvy. Island Record obdržel práva pro Anglii, Capitol pro USA.
První album Heads, Hands & Feet vyšlo v USA jako dvojalbum, pro Anglii bylo rozděleno napůl. V sále Troubadour v Hollywoodu byli jmenováni skupinou měsíce. 
Jejich hudba byla směsicí country, folku a rocku. Albert Lee měl vždy slabost pro country a dodnes to dokazuje stylem své hry.
O´Neill opustil HH&F před nahráním druhé LP desky Tracks.
Kritika i druhého alba byla velice dobrá. Hudebníci byli všichni profesionálové a dobře spolupracovali.
Nevýhodou bylo to, že neměli žádný hit v žebříčku. "Country Boy" samotný nestačil.

Po třetí desce Old Soldiers Never Die došlo v roce 1973 k rozpadu souboru. Důvodem byly rozdílné hudební názory mezi muzikanty a chybějící úspěchy. Bylo vždycky těžké udržet delší dobu pohromadě skupinu, která se skládala z velice dobrých individualistů.Pete Gavin šel nejprve k JODY GRIND a All Stewartovi a později se připojil k VINEGAR JOE.
V roce 1988 vyšla jeho sólová deska Understatement. V poslední době žil v Německu.
Chas Hodges se s Dave Peacockem spojil v duo CHAS & DAVE.
Tony Colton zůstal u svého producentského jobu. Jeho zákazníky byli  Rory Gallagher a YES.
Albert Lee se připojil k THE EVERLY BROTHERS, Ericu Claptonovi, Billu Wymanovi a některým ostatním, zkoušel i sólově. 

/Ilona/


Discografie


 

Heads Hands & Feet
I'm in Need of Your Help; Send Me a Wire; Look at the World It's Changing/You Because You Know Me; Green Liquor; Country Boy; Tryin' to Put Me On; I Wish You Knew Me; Devil's Elbow; Pete Might Spook the Horses; Everybody's Hustlin'/Hang Me, Dang Me; Delaware; More You Get, the More You Want; Song for Suzie; Tirabad; Little Bit Lonely

 

 

 

Heads Hands & Fee - Tracks...Plus
Let's Get This Show on the Road; Safety in Numbers; Roadshow; Harlequin;Dancer; Hot Property; Jack Daniels; Rhyme and Time; Paper Chase; Song and Dance; Silver Mine; Warming up the Band

 


 

 

Heads Hands & Fee - Old Soldiers Never Die
Jack Of All Trades; Meal Ticket; I Won't Let You Down; Soft Word Sunday Morning; One Woman; Just Another Ambush; Stripes; Taking My Music To The Man; Another Useless Day

 

 


  

 

Heads Hands & Feet - Home From Home - Missing Album
Bringing It All On My Own Head; Ain't Gonna Let It Get Me Down; How Does It Feel To Be Right All The Time; Achmed; Precious Stone; Friend of a Friend; Windy & Warm; Who Turned Off The Dark; Can You See Me; Home From Home; Make Me Feel Much Better

 

 


About Us | Contact Us | ©2007 Mládek Zdenek