Music archiv - Class Rock

Jody Grind

Jody GrindRock, Progressive Rock, Hardrock
 
Tim Hinkley: keyboards, vocal
Pete Gavin: drums
Ivan Zagni - guitar
Louis Cennamo: bass
Bernie Holland: guitar
Barry Wilson - drums

 

 


Jody Grind a Elkie Brooks


V roce 1964 vyhráli THE BO STREET RUNNERS z Harrow v Middlesexu význačnou TV cenu pro talenty v soutěži "Ready, Steady, Win!"
Členy JODY GRIND byli: John Dominic (aka Jenkinson), Gary Thomas (aka Lewis), Dave Cameron, Michael Patrick "Patto" McGrath, Mick Fleetwood a Tim Hinkley.
Když koncem roku 1965 opustil Mick Fleetwood BO STREET RUNNERS, byla skupina rozpuštěna,
Mike Patto a Tim Hinkley založili s bubeníkem Vivem Princem (ex Pretty Things), s basistou Louisem Cennamem a saxofonistou BLUE FLAMES Mikem Fellanou skupinu CHICAGO LINE BLUES BAND. Brzy však nastal jejich konec. Mike Patto odešel do skupiny TIME BOX a Louis Cennamo se stal session hudebníkem u Jamese Taylora a Ala Stewarta.
 Tim Hinkley se vrátil zpět ke svým rodičům. Spolupracoval v té době na některých session a nahrál několik sólových alb. Zda byla později vydána? Nikdo neví.Tim Hinkley se potkal s Martinem Harrimanem a Ivanem Zagnim. Tito tři byli doprovodnou skupinou u zpěvačky Elkie Brooks. Ve studiu se čím dál víc improvizovalo, což se Elkie Brooks nelíbilo. Trio bylo po třech týdnech propuštěno.


Jody Grind a Tim Hinkley


První samostatné vystoupení měli koncem roku 1968 jako předskupina PRETTY THINGS na jedné akci v Hampsteadu. Klubový promotér PRETTY THINGS Stuart Lyons se stal manažerem nové skupiny NOVA. Se jménem NOVA byla spousta problémů a tak se po prvním koncertu přejmenovali na JODY GRIND. Předlohou pro toto jméno bylo album jazzového pianisty Horace Silvera.
Další vystoupení byla pro posluchače bez vstupného, což skupině samozřejmě nepomohlo a dostala se do finančních problémů. Hudebníci byli ve volném společenství a následovaly výměny obsazení.
Barry Wilson převzal bicí (hrál předtím u Mike Patta) a Louis Cennamo zaskakoval u některých songů na basu. Regulérní basista u JODY GRIND chyběl. Normálně přebíral funkci basy Tim Hinkley s pedály svých varhan. Podobně to provozoval Eddie Hardin u HARDIN & YORK nebo SPENCER DAVIS GROUP nebo i Ray Manzarek u DOORS.
V obsazení Tim Hinkley, Barry Wilson, Ivan Zagni a Louis Cennamo vzniklo první album "ONE STEP ON". David Palmer zaranžoval několik dechových vstupů, které jsou obzvláště slyšet u "Paint It Black".
V roce 1970 následovalo druhé album JODY GRIND "FAR CANAL". Bylo nahráno v obsazení:
Tim Hinkley, Pete Gavin a Bernie Holland.
Timu Hinkleyovi se s JODY GRIND nikdy nepodařil komerční průlom. I když vždy u JODY GRIND hráli výborní hudebníci a všechny songy se dobře poslouchaly - chyběl úspěch. Jejich improvizace a styl tvrdého rocku připomínal podle Chrise Welcha CREAM. Ke konci došly nápady a JODY GRIND se rozpadli.
Tim Hinkley si udělal jméno díky své práci s VINEGAR JOE, Alvinem Lee, SNAFU, DR.FEELGOOD, STREETWALKERS, Chris Farlowem, Esther Phillip, Mickem Taylorem, Humble Pie, Steve Marriottem, Bad Company a vlastní skupinou HINKLEY'S HEROES.

/ Ilona 2005 /


Jody Grind - Discografie


 

 

Jody Grind - One Step On - 1969
One Step On - in my mind, nothing at all, interaction, paint it black; Little Message; Night Today; U.S.A.; Rock 'n' Roll Man

 

 


  

 

Jody Grind - Far Canal - 1970
We've Had It; Bath Sister; Jump Bed Red; O Paradiso; Plastic Shit; Vegetable Oblivion; Red Worms And Lice; Ballad For Bridget; Bonus: Paint It Black; Rock 'n' Roll Man

 

 


About Us | Contact Us | ©2007 Mládek Zdenek