Music archiv - Class Rock

Matching Mole

Rock, Jazz, Canterbury

Robert Wyatt: drums, vocal; keyboards
Matching MoleDave Sinclair: keyboards
Dave McRae: keyboards
Bill MacCormick: bass
Phil Miller: guitar

 

 

 

Matching MoleV létě 1971 opustil bubeník Robert Wyatt soubor SOFT MACHINE po jeho 4.albu "SOFT MACHINE FOUR" a založil vlastní skupinu MATCHING MOLE.

Hudba MATCHING MOLE obsahuje jazzové elementy, které jsou v delších improvizacích variovány. Jsou prokládány free-jazzovými pasážemi, v jejichž struktuře prorážejí vtipné texty (hra se slovíčky).
MATCHING MOLE existovali v letech 1971-1972. V té době nahráli 2 desky.  Produkoval je Robert Fripp, který pracoval jako producent u Little Red Record.

 V květnu 1973 bylo plánováno další obsazení s Wyattem, MacCormickem jakožto i s Garym Windem (sax - NUCLEUS) a Francisem Monkmanem (keyboard - CURVED AIR), které však již nebylo zrealizováno.
Robert WyattPo rozpadu MATCHING MOLE, po několikaměsíční nucené přestávce po vypadnutí z okna - kdy seděl v kolečkovém křesle a nebylo jasné, zda může opět hrát na bicí - pokračoval Robert Wyatt ve své úspěšné sólové kariéře. 

Stejně jako SOFT MACHINE, patřili i MATCHING MOLE ke canterburyské scéně. Dále k ní patřili skupiny jako GONG, EGG, NATIONAL HEALTH, HATFIELD & THE NORTH a CARAVAN - jmenujeme-li jen ty nejvýznačnější.

Výbornými hudebníky "Canterbury Scene" jsou Robert Wyatt, Kevin Ayers, David Allen, Steve Hillage, Pierre Moerlen, Dave Stewart, Phil Miller, Richard Sinclair, vedle mnoha ostatních.
Pro canterburyskou scénu je typické propojování různých stylů: např. rock, jazz nebo free jazz až k folklórním nuancím. Hudebně vážné a komediální elementy (hlavně u textů) stojí vedle sebe a mají stejnou důležitost.
 Dalším znakem je to, že se stejní hudebníci střídají v stále nových obsazeních a vytvářejí specifický canterburyský sound.

/  Ilona 2005 /


Matching Mole - Discografie


 

 

 Matching Mole - Matching Mole - 1972
O Caroline; Instant Pussy; Signed Curtain; Part Of The Dance; Instant Kitten; Dedicated To Hugh, But You Weren't Listening; Beer As In Braindeer; Immediate Curtain

 

 


 

 

 

Matching Mole - Little Red Record 1972
Starting In The Middle Of The Day We...; .Marchides; Nan True's Hole; Righteous Rhumba; Brandy As In Benj; Gloria Gloom; God Song; Flora Fidgit; Smoke Signal

 

 


 

 

Matching Mole - The Peel Sessions - 1994
Instant Pussy; Lithening And Gracening; Marchides; Part Of The Dance; Brandy As In Benge

 

 

 


 

 

Matching Mole - Smoke Signals - 2001
Intro; March Ides I; Smoke Rings; Nan True's Hole; Brandy As In Benge; Electric Piano Solo; March Ides II; Instant Pussy; Smoke Signal; Lything & Gracing

 

 

 


 
Bohužel, nemám obal.
 Matching Mole - BBC Radio 1 Live In Concert - 1994
Instant Pussy; Litheing And Gracing; Marchides; Part Of The Dance; Brandy As In Benge
 

 

 Matching Mole - March - 2002
March; Instant Pussy; Smoke Signals; Part of the Dance; No alf Measures; Lything and grazing; Waterloo Lily

 


 

 

 

 

Pataphysical Machine Bootleg CD - Live In Paris,
Olympia May 15, 1972; Canterbury Dream CTD-019

Starting In The Middle Of The Day We Can Drink Our Politics Away; Marchides; Instant Pussy; Smoke Signal; Part Of The Dance

 


 

About Us | Contact Us | ©2007 Mládek Zdenek