Music archiv - Class Rock

My Solid Ground


Skupinu založil Bernhard Rendel v německém Rüsselsheimu. Vyzkoušel více muzikantů, až v roce 1968 vzniklo první "vystupování schopné" obsazení, ve kterém hráli:
Bernhard Rendel(gtr),
Teddy(vcls),
Manfred Fischer(bas)
Willy Waid(drums)


Kapela začala hrát na místní scéně.

MSGS narůstajícími hudebními nároky se měnilo i obsazení MY SOLID GROUND. Nakonec se skupina zredukovala na trio: Rendel, Waid a baskytarista Werner Geilenkirchen. Od té chvíle začali hrát hudbu, která se tenkrát označovala jako hardrock. Kluby a haly, kde MY SOLID GROUND vystupovali, se proměňovaly v pekelné kotle plné tvrdých rifů a psychedelických zvuků. Rádius koncertování se zvětšoval a obliba skupiny rostla. Původně převzatý repertoár rozšířili o vlastní kompozice a pro působivou light show angažovali raodieho. Kromě toho museli zakoupit velký tourbus.
V létě 1970 byl Werner Geilenkirchen nahrazen Karl-Heinzem Dörflerem. Kromě toho přišel keyboardista Ingo Werner. V tomto obsazení nahráli v říjnu 1970, ve studiu Mörfeldern, svoji první věc. Šlo o Rendelův titul "Flash" (24:38 min). S touto skladbou se přihlásili do celostátní soutěže skupin, kterou vypsal Südwestfunk v Baden-Badenu, a obsadili druhé místo. Několik měsíců nato obdrželi nahrávací smlouvu s gramofirmou Bacillus Records (Bellaphon). Andreas Würsching se stal novým bubeníkem skupiny.
V únoru až dubnu 1971 nahrávali u Dietra Dierkse v Kölnu své první album. Deska s názvem MY SOLID GROUND vyšla v říjnu téhož roku.
Koncerty skupiny se vystupňovaly v multimediální zážitek. Kromě obligátní light show, měli MY SOLID GROUND vlastní tým, který obsluhoval několik filmových projektorů. Ty promítaly na obrovská plátna za zády hudebníků fantastické obrazové sekvence.
Velká změna nastala při kompletním přeobsazení skupiny v roce 1972. Vše bylo dáno novou hudební orientací. Bernhard Rendel nyní hrál na basu a novými posilami se stali varhaník Günther Mildenberger a bubeník Bodo Gross. Kapela dávala přednost stále komplikovanějším aranžím ve vlastních rozsáhlých kompozicích.
Další album u Bellaphonu se začalo připravovat s velkými obtížemi a nebylo nakonec dokončeno. MY SOLID GROUND změnili obsazení a odstěhovali se do Frankfurtu nad Mohanem. Dnes žijí střídavě ve Frankfurtu a v idylickém městečku na jihošpanělském středomořském pobřeží.

/ překlad 2007 - Ilona, jazyková úprava V.Svoboda /

About Us | Contact Us | ©2007 Mládek Zdenek