Music archiv - Class Rock

Nashville Teens

nashville TeensRock, Rock 'n' Roll, R&B

Ray Phillips, Arthur Sharp,
Terry Crow: vocal
John Hawken: keyboards
Pete Shannon: bass
Roger Groom, Barry Jenkins: drums
Michael Dunford: guitar

 


The Nashville Teens - Beat z Anglie


V roce 1962 se ve Weybridge v Surrey spojilo 6 fanoušků blues a rock´n´rollu. Byli to:
Art Sharpe, Ray Phillips, John Hawken, Pete Shannon, Michael Dunford a Roger Groom.

Na začátku hráli typický americký rock´n´roll 50.let. Po roce opustili NASHVILLE TEENS Dunford a Groom. Náhrada byla nalezena v Barrym Jenkinsovi a Johnovi Allenovi. Když dostali angažmá ve Star Clubu, přišel k TEENS třetí zpěvák Terry Crown. Smlouva v Hamburku trvala několik měsíců. V té době směli doprovázet i ”Killera” Jerry Lee Lewise. Z této spolupráce vzniklo album ”JERRY LEE LEWIS: LIVE AT THE STAR-CLUB”.
Když Crown opustil TEENS, vrátila se skupina do Anglie. Crown se spojil s Michaelem Dunfordem a Dannym McCulloughem a založili PLEBS. Vznikl jeden singl a několik vystoupení s Jerrym Lee Lewisem a pak byli PLEBS historií. 


The Nashville Teens - Tobacco Road


Nový manažer NASHVILLE TEENS v Anglii se jmenoval Don Arden. Obstaral jim práci při doprovázení Bo Diddleye na jeho turné po Anglii.
Kdo chce pochytit něco z tehdejší atmosféry, měl by si poslechnout album "STORY OF BO DIDDLEY" od ANIMALS. Při nahrávání songů pro "ANIMALISMS" bubnoval Barry Jenkins z NASHVILLE TEENS. Kruh se opět uzavřel. Mickie Most tenkrát pracoval s MINUTEMEN a poslechl si TEENS. Vzal skupinu do studia a vyprodukoval s ní klasiku Johna D.Loudermilka "Tobacco Road".

Singl "Tobacco Road" byl okamžitě hitem v Anglii i v USA.
THE NASHVILLE TEENS se stali oblíbenou skupinou pro film a televizi.
Vznikl "Pop Gear", film Frederica Gooda, kde hráli s HONEYCOMBS, THE ROCKIN´BERRIES, THE ANIMALS, HERMAN´S HERMITS, Peter & Gordon, THE REMO FOUR, THE SPENCER DAVIS GROUP a BEATLES.
 
Druhý film se jmenoval "Gonk Go Beat". Zde hráli song "Poor Boy".
Most chtěl vyprodukovat další hit "Google Eye", taktéž od Loudermilka - skončil na 10.místě britského žebříčku. TEENS se Loudermilk zalíbil natolik, že od něj nahráli ještě píseň "This Little Bird".


The Nashville Teens - pouze cover skupina?


Bohužel se skupina nemůže udržet v žebříčku pouze s převzatými skladbami. "Tobacco Road" byla ještě v USA hitem, ale o "Google Eye" již nikdo nestál.
V době beatového boomu existovalo mnoho dobrých skupin podobného stylu, avšak na rozdíl od NASHVILLE TEENS měly tyto skupiny nové nápady: THE ROLLING STONES, ANIMALS, YARDBIRDS, PRETTY THINGS.

Je to jednoznačně slyšet při poslechu CD od firmy Repertoire "TOBACCO ROAD". V pořádku, ale originální verze zněly lépe a čerstvěji. Oběma singlům se podařilo dostat ještě do TOP 40. Následující "The Hard Way", produkovaný Shelem Talmym, dosáhl ve Velké Británii jen 45.místo.  Od té doby se NASHVILLE TEENS v hitparádách objevovali jen sporadicky.
Andrew Oldham byl producentem ještě u skladeb "Find My Wav Back Home" a "This Little Bird".
Po NASHVILLE TEENS neustávala poptávka jako po doprovodné skupině pro hudebníky jako byl Chuck Berry nebo Carl Perkins. Také nepřestávali pilně poslouchat songy vhodné jako cover verze: "All Along The Watchtower" nebo "The Biggest Night Of Her Life" jsou dva příklady. Jedná se o výborné verze těchto písní, avšak to již nestačilo, aby jim vydělaly dostatek peněz.


The Nashville Teens - co se s nimi stalo


V roce 1966 opustil Berry Jenkins NASHVILLE TEENS a připojil se k Ericu Burdonovi a jeho NEW ANIMALS. Vystřídal zde Johna Steela a zůstal u Burdona až do posledního alba kapely ERIC BURDON & THE ANIMALS "LOVE IS".
Místo Jenkinse přišel starý bubeník od TEENS Roger Groom.
John Hawken se spojil s Keithem Relfem a Jimem McCartym z YARDBIRDS a založili skupinu RENAISSANCE.
Nakonec odešel John Hawken k VINEGAR JOE a STRAWBS, aby později, po prvním albu RENAISSANCE, založil ILLUSION.
Z právních důvodů nebylo jméno  RENAISSANCE po prvním rozpadu skupiny již k dispozici, takže si museli zvolit nové jméno ILLUSION. Skupinu tvořili:
Jim McCarty, Louis Cennamo, John Knightsbridge, Eddie McNeil, Jane Relf a John Hawken.

Terry Crowe a Michael Dunford se taktéž nacházeli u RENAISSANCE. Dunford zůstal po rozpuštění první formace a byl zakládajícím členem druhé RENAISSANCE kolem Annie Haslam.
Ray Phillips se připojil k BUDGIE a později nahrál s METALLICOU několik alb. Dnes je opět aktivní u NASHVILLE TEENS.
K Pete Shannonovi mi chybí informace. Může někdo pomoci?

John Allen se objevuje u mnoha skupin a hudebníků jako producent, skladatel nebo spoluhráč (např. BON JOVI nebo Graeme Bell).
Arthur Sharp se stal asistentem Dona Ardena a v roce 1972 přešel do managementu.

/ Ilona 2005 /  


Discografie 

The Nashville Teens - Tobacco Road
Tobacco Road, Mona (I need you baby), Need you, Bread and butter man, Hurtin' inside, Hootchie Kootchie Man, Google eye, Too much, Parchment farm, I like it like that, How deep is the ocean , La bamba , T N T, Devil-in-law, Find my way back home, What'cha gonna do, I know how it feels to be loved, Upside down, Forbidden fruit, Revived 45 time, That's my woman, I'm coming home, The biggest night of her life, Last minute, All along the watchtower, Sun dog, Poor boy, Ella James, Tennessee woman

 

 


 

About Us | Contact Us | ©2007 Mládek Zdenek