Music archiv - Class Rock

Ramatam

RamatamRock

Mike Pinera: guitar, vocal
Tommy Sullivan: keyboards, reeds, vocal
April Lawton: guitar
Russ Smith: bass, vocal
Mitch Mitchell: drums
Jimmy Walker: drums, vocal


Ramatam - April Lawton - dáma s kytarou


Rok 1972 byl pro Mike Pinerovy IRON BUTTERFLY historií. Producent Tom Dowd jej přivedl s Mitch Mitchellem, Russelem Smithem a mladou dámou jménem April Lawton do studií Atlantic Records.
Měla být vytvořena nová super kapela RAMATAM s novou hvězdou April Lawton.
Při rešerších na webových stránkách se jméno April Lawton objevuje v různých souvislostech, ne však ve vztahu k hudbě. RAMATAM je zde samozřejmě výjimkou. Existují i různé polemiky. Například, že Jimi Hendrix byl jejím učitelem. Potom, že kytarista April Lawton není dáma, ale jiný hudebník a ostatní, že je podvod.
Fakt je ten, že deska od RAMATAM je velice dobré rockové album. Špičková kombinace rocku, folku s jazzovými elementy. Hra April Lawton připomíná trochu Jimiho Hendrixe a Mike Pinera tomu dodává švih.

 


Ramatam bez Mike Pinery a Mitch Mitchella


Po prvním albu opustili Mitch Mitchell, Mike Pinera a Russ Smith skupinu RAMATAM. Zůstali April Lawton a Tommy Sullivan. Jako náhrada za Mitche Mitchella byl dosazen Jimmy Walker. Produkci druhého alba "In April Came The Dawning Of The Red Suns" převzal Geoffrey Haslam. LP nebylo příliš přesvědčivé, avšak stále bylo dost dobré.
V roce 1973 začala ropná krize, hudební průmysl měl nedostatek surovin pro výrobu desek. Černé desky byly slabší a o to dražší. Byli prosíváni i umělci. Kdo nebyl předpokladem zisku, jednoduše propadl. K nim patřili i RAMATAM. April Lawton, Jimmy Walker a Tommy Sullivan zmizeli v temnotách rockové historie.
Mike Pinera se ve svých interview o RAMATAM nikdy nezmínil ani slovem. Přitom vypráví zcela volně o svých dávných problémech s drogami o přechodu z IRON BUTTERFLY k THE NEW CACTUS BAND a THE IMAGE.
Dle mého mínění se žádný ze zúčastněných nemusí za svou příslušnost k RAMATAM stydět. Zapsali dobrou kapitolu rockové historie.
/ Ilona 2005 /


Ramatam - Discografie


 

 

Ramatam - Ramatam  1972
Whiskey Place; Heart Song; Ask Brother Ask; What I Dream I Am; Wayso; Changing Days; Strange Place; Wild Like Wine; Can’t Sit Still

 

 

 

 

 

Ramatam - In April Came the Dawning of the Red Suns  1973
Land/Rainy Sunday Evening; Betty Lou; I Can Only Love You; Excerpt from Guitar Concerto #1; Autumn Now; Stars and Stripes Forever; Bounty on My Table; Downrange Party ; Free Fall; Push a Little; Rhinoceros

 

 


About Us | Contact Us | ©2007 Mládek Zdenek