Music archiv - Class Rock

Savoy Brown


Hrajme boogie


Blues, Rock, BOOGIE :-)
Založeni roku 1965 ve Walesu, GB

Kim Simmonds(guitar)
Bob Hall (keyboards)
Lonsome Dave Peverett (vocal, guitar),
Roger Earle (drums), Tony Stevens (bass)
Andy Silvester, Paul Raymond,
Dave Bidwell, Stan Webb,
Miller Anderson, Hubert Sumlin,
Chris Youlden


Savoy Brown - Boogie Brothers


SAVOY BROWN - to je Kim Simmonds. Stejně jako zůstává Stan Webb navždy spojen s Chicken Shack, tak je to i u Kima Simmondse a SAVOY BROWN.
Narodil se 5.12.1947 v Newbridge v Jižním Walesu. Ve svých osmnácti letech byl se svou kytarou postrachem všech pubů v širokém okolí. Nakažen bluesem od svého bratra Harryho, naučil se už ve svých třinácti letech na kytaru. Jeho vzorem byl Chuck Berry. V patnácti ukončil školu a našel si práci v Londýně. V obchodě s deskami poznal harmonikáře Johna O'Learyho. Později se připojil i klávesák Trevor Jeavons, který však byl brzy nahrazen Bobem Hallem. Hall doprovázel SAVOY BROWN i GROUNDHOGS, kteří zase doprovázeli Johna Lee Hookera na jeho turné po Anglii.
 Ovlivněni byli, jako mnoho ostatních v 60.letech, Alexisem Kornerem.
V roce 1966 založil Kim Simmonds v tomto obsazení SAVOY BROWNS BLUES BAND.


Savoy Brown a Kilroy's Club


Aby získali jednodušeji angažmá, otevřeli si bratři Simmondsové vlastní hudební klub "Kilroy's". Klub byl nad hospodou "Nag's Head Tavern" ve čtvrti Battersea. Po celém městě měli reklamy a "Kilroy's" i SAVOY BROWN si postupně udělali jméno. Harry Simmonds si vydělával peníze jako pošťák a to byl dobrý základ pro skupinu.  Mike Vernon jednou slyšel SAVOY BROWN a vzal je do studia. Byly nahrány čtyři songy a z nich dva Vernon vydal na své vlastní značce Purdah.
V létě 1966 došlo k velkému průlomu. SAVOY BROWN hráli na jednom pódiu společně s CREAM. Vystoupení bylo tak dobré, že začali být vyprodáváni i mimo svůj klub.
SAVOY BROWN mohli vystupovat i v "černých" soulových klubech, neboť jejich zpěvák Brice Portius, byl jako barevný cele akceptován.
Při natáčení demo snímků jim pomáhali bývalý kytarista STONE'S MASONRY Martin Stone, Graham "Shakey Vick" Vickery a Steve Hackett. O'Leary opustil SAVOY BROWN a připojil se ke kapele JOHN DUMMER'S BLUES BAND.


Savoy Brown, Mike Vernon a Blue Horizon


V roce 1967 bylo konečně nahráno první album. Producentem byl Mike Vernon a vyšlo na značce Blue Horizon, která byla pobočkou firmy Decca. Za tři dny nebo 30 hodin bylo album "SHAKEDOWN" hotovo. Obsahovalo bluesové standardy od B.B.Kinga, Willie Dixona a Johna Lee Hookera. Co následovalo, bylo turné po Dánsku a mnoho vystoupení po Velké Británii. Zde SAVOY BROWN doprovázel John Lee Hooker. Toto období bylo pro všechny účastníky jedním velkým stresem. Tak velkým, že došlo k problémům s drogami. Harry přechodně vyhodil svého bratra Kima.
Chappell a Portius odešli a byli nahrazeni Bobem Brunningem (ex FLEETWOOD MAC) a Chrisem Youldenem. Jako další opustil SAVOY BROWN Mannings a jeho místo zaujal nikdo menší než Hughie Flint od BLUESBREAKERS Johna Mayalla.
 Když odešel Stone, zeptali se O'Learyho, jestli by se chtěl vrátit. Nejdříve přislíbil, pak si to ale rozmyslel a k SAVOY BROWN se připojil "Lonsome" Dave Peverett.
"Lonsome" Dave přišel ze švýcarské skupiny LES QUESTIONS. V novém obsazení byl nahrán singl "Taste And Try Before You Buy" s B-stranou "Someday People". 


Savoy Brown a Chris Youlden


Když přišel singl na trh, byl Chris Youlden oslavován jako budoucí blues star. Brunning krátce poté opustil SAVOY BROWN a založil s Bobem Hallem BRUNNING SUNFLOWER BAND. Odešel i Hughie Flint, aby vytvořil formaci GUINNESS-FLINT.
Po dlouhém hledání a více pokusech, mezi nimiž byl i Bill Bruford, přijali Riverse Jobeho jako basistu a Rogera Earla jako bubeníka. Ve složení Simmonds, Hall, Youlden, Peverett, Jobe a Earle bylo nahráno album "GETTING TO THE POINT", které obsahovalo převážně vlastní materiál.
SAVOY BROWN od samého začátku bojovali se střídajícími se členy, a toto pokračovalo, když odešel Rivers Jobe a přišel Tony Stevens. Bylo nahráno několik singlů a následovalo turné po USA s vystoupeními v obou Fillmorech. Turné bylo úspěšné.
Další album "BLUE MATTER" obsahovalo několik již dříve vydaných singlů a jedno live vystoupení s "Lonsome" Dave Perevettem jako zpěvákem. Chris Youlden krátce před vystoupením onemocněl a jeho part převzal Peverett.


Savoy Brown a příprava na Foghat


Další album "ASYLUM", později přejmenované na "A STEP FURTHER", vzniklo v době druhého turné skupiny po USA. Všechna alba a singly měly v americké hitparádě malý až střední úspěch. V domovině si jich však sotva kdo všiml. Na nahrávání "A STEP FURTHER" se podíleli i Hall, Peverett, Stevens a Earle. Bylo tajně sestříháno jam session. Když si sestřih tito čtyři hudebníci znovu poslechli, byli nadšeni a připojili ještě několik dalších songů.
V sérii desek "THE WORLD OF ..." se objevilo album "ROCKED OUT" skupiny WARREN PHILIPS AND THE ROCKETS. Bylo to první session FOGHAT?

 

Savoy Brown


 Druhé a třetí turné po USA bylo ještě úspěšnější. "RAW SIENNA" mělo být zatím nejlepším albem SAVOY BROWN - tak to viděli Kim Simmonds a Chris Youlden. Na něm prezentovali všechny své představy o hudbě.
 Publikum to však bohužel takto nevidělo a tak se SAVOY BROWN opět nedostali ani do TOP 100, ani v USA.
Chris Youlden toho už měl v roce 1970 plné zuby a už nechtěl stát ve stínu Kima Simmondse. Chyběly peníze i nové nápady a tak Youlden SAVOY BROWN opustil. Zpěv převzal Dave Peverett, tak jak to už v minulosti několikrát udělal.
Po turné ve Velké Británii se odebrali do studia. Vzniklo album "LOOKING IN". Bylo rockovější a publikum se odvděčilo SAVOY BROWN 39.místem v US hitparádě.
Bob Hall byl doposud pouze hostujícím hudebníkem a měl přes den pevné zaměstnání. Hudba SAVOY BROWN se mezitím dále vyvíjela a kladla na muzikanty stále větší požadavky. Pro Halla byl "vedlejšák" u SAVOY BROWN dále neúnosný, svého zaměstnání nechtěl zanechat a tak od skupiny odešel.  

Savoy Brown a střídající se obsazení


Páté turné po USA začalo koncem roku 1970. Po jeho ukončení bylo rozhodnuto o rozpuštění SAVOY BROWN. Peverett, Stevens a Earle se spojili s Rodem Pricem a založili o mnoho úspěšnější FOGHAT. Kim Simmonds hledal nové spoluhráče a našel Rona Berga, Paula Raymonda, Andyho Pyle a Pete Scotta. Berg a Pyle přišli od BLODWYN PIG, Paul Raymond od CHICKEN SHACK. V tomto obsazení šli v BBC do studia a později jeli na turné po USA společně s FACES. Po turné odešli Pyle a Berg a připojili se k Juicy Lucy. Přišli dva další spoluhráči z CHICKEN SHACK Andy Sylvester a Dave Bidwell a doplnili SAVOY BROWN.
Poté skupinu opustil Pete Scott a byl nahrazen Dave Walkerem z IDLE RACE. Album "STREET CORNER TALKING" bylo sestříháno ze čtyř studio sessions. Povedl se skok na 75.místo v US hitparádě.
Na ostrovech nebyl úspěch žádný a tak Kim Simmonds a company opět odjeli do USA.
Následovalo album "HELLBOUND TRAIN", producentem stejně jako u "STREET CORNER TALKING" byl Neil Slaven. "HELLBOUND TRAIN" bylo nejúspěšnější album od SAVOY BROWN a dostalo se v USA až na 34.místo. Pro skupinu a kritiky to bylo nejslabší album, ne však pro fanoušky.


Savoy Brown - Kim Simmonds dnes


Obsazení se opět změnilo. Pyle se vrátil zpět od JUICY LUCY a Sylvester místo něj odešel k "Ovocné dámě". Na osmém americkém turné v roce 1972 byl pořízen záznam z koncertu v Central Parku, který byl zveřejněn v roce 1985. Hudba byla špičková, bohužel na sound nahrávky. Album "LION'S SHARE" vzniklo v listopadu 1972. Walker byl povolán k FLEETWOOD MAC (později k BLACK SABBATH a pak opět zpět k SAVOY BROWN) a přišel Jackie Lynton.  Kim Simmonds vydával v pravidelných odstupech alba s různými spoluhráči. Jedno z nejdůležitějších - "BOOGIE BROTHERS" z roku 1974, nahrál se Stanem Webbem a Miller Andersonem.
Paula Raymonda jsme mohli později potkat u UFO a THE MICHAEL SCHENKER GROUP a ještě později u jeho PAUL RAYMOND PROJECT v Japonsku.
Kim Simmonds je se svými SAVOY BROWN ještě stále aktivní a hraje blues. SAVOY BROWN nebyli nikdy ve své domovině uznáni. Úspěch měli pouze v USA a na evropském kontinentu.

/Ilona/  


Savoy Brown - Discografie 1


Savoy Brown - Shake Down (1967; Decca)
I Ain´t Superstitiois - Let Me Love You Baby - Black Night - High Rise - Rock Me Baby - I Smell Trouble - Oh! Pretty Woman - Little Girl - The Doormouse Rides The Rail - It´s My Own Fault - Shake `Em On Down

Kim Simmonds + Brice Portius (voc), Martin Stone (g), Ray Chappell (b), Leo Mannings (dr) + Bob Hall (3 tracks)


 

 

 

Savoy Brown - Getting To The Point - 1968
Flood in Houston, Stay With Me Baby, Honey Bee, The Incredible Gnome Meets Jaxman, Give Me A Penny, Mr. Downchild, Getting To The Point, Big City Lights, You Need Love, Walking By Myself, Taste And Try Before You Buy, Someday People

 


 

 

 

Savoy Brown - Blue Matter 1969
Tran to Nowhere; Tolling bells; She's got a ring in his nose and a ring on her hand; Vicksburg blues; Don't turn me from your door; Grits ain't groceries; May be wrong; Louisiana blues; It hurts me too

 

 


  

 

Savoy Brown - A Step Further 1969
Studio: Made Up My Mind; Waiting In The Bamboo Groove; Life's On Act Play; I'm Tired; Where I Am
Live:
Savoy Browns Boogie: Feel So Good, Whole Lotta Shakin, Little Queenie, Purple Haze, Hernandos Hideway

 


  

 

Savoy Brown - Raw Sienna 1969
A hard way to go; That same feelin'; Master Hare; Needle and spoon; A little more wine; I'm crying; Stay while the night is young; Is that so; When I was a young boy

 


 

 

 

Savoy Brown - Looking In - 1970
ještě s Lonesome Dave, Roger Earl, Tone Stevens:

Gipsy; Poor Girl; Money Can't Save Your Soul; Sunday Night; Looking In; Take It Easy; Sitting An' Thinking; Leavin Again; Romanoff

 


  

 

Savoy Brown -Streetcorner Talking
Tell Mama; Let It Rock; I Can't Get Next To You; Tiem Does Tell; Street Corner Talking; All I Can Do; Wang Dang Doodle; Tell Mama

 

 


  

 

Savoy Brown - Hellbound Train - 1972
with Andy Silvester

Doin' Fine; Lost And Lonely Child; I'll Make Everything Alright; Trouble By These Days And Times; If I Could See An End; It'll Make You Happy; Hellbound Train

 

 

 

Savoy Brown - Lions Share 1972
Shot In The Head; Second Try; The Saddest Feeling; I Can't Find You; Howling For My Darling; So Tired; Denim Demon; Love Me Please; Hate To See You Go

Sestava: Kim Simmonds; Dave Walker; Paul Raymond; Andy Pyle; Dave Bidwell Drums


 

 

Savoy Brown - Jack The Toad
Jackie Lynton -voc.; Kim Simmonds - Guit.; Paul Raymond - Key. Guit.; Andy Pyle - Bass; Ron Berg - dr.;Dave Bidwell-dr.(schiedwährend der Aufnahmen aus wegen seinen latenten Drogenproblemen); StanSaltzman-Sax;Frank Ricotti, Barry Murray, Ron Berg - Perc.
Coming Down Your Way; Ride On Babe; Hold Your Fire; If I Want To ; Endless Sleep; Casting My Spell; Just 'Cos You Got The Blues Don't Mean You Gotta Sing; Some People; Jack The Toad


  

 

Savoy Brown - Wire Fire
Put Your Hands Together; Strangest Blues; Here Comes the Music; Hero to Zero; Deep Water; Can't Get On; Born into Pain

 

 


  

 

Savoy Brown - Live In Central Park (rec. 1972, released: 1985; Relix)
Tracks: Let It Rock - Shot In The Head - The Saddest Feeling - Can´t Find You - Tell Mama - Love Me Please - Hip Shake

sestava: KS + Dave Walker (voc), Dave Bidwell (dr), Andy Silvester (b), Paul Raymond (keyb, g, voc)


 

 

 

Savoy Brown - Savage Return (1978; London)
The First Night - Don´t Do It Baby, Do It - Spirit High - Play It Right - Walk Before You Run - My Own Man - I´m Alright Now - Rock N Roll Man - Double Lover

Kim Simmonds + Ian Ellis (b, voc), Tom Farnell (dr)

 


  

 

Savoy Brown - Make Me Sweat (1987; GNP Crescendo)
Limousine Boogie - Just For Kicks - Good Time Lover - Goin´ Down - Hard Way To Go - Don´t Tell Me It´s Over - Running With A Bad Crowd - Tell Mama - Shot In The Head - Breakin´ Up - On The Prowl

Kim Simmonds + Dave Walker (voc), Jim Dagnesi (b), Al Macomber (dr, voc)
 


Savoy Brown - Discografie 2


 

 

Savoy Brown - Jack The Toad  Live '70-72 - 1973
So tired; Let it rock; The saddest feeling; Jack the toad; I hate to see you go; Love me please; Tell Mama; Shake, rattle and roll; Hellbound train; All I can do

 


 

 

 

Savoy Brown - Rock 'n' Roll Warrior - 1981
Cold hearted woman; Georgie; Bad breaks; Don't tell me I told you; This could be the night; Lay back in the arms of someone; Shot down by love; Bad girls; Got love if you want it; Nobody's perfect; Street corner talkin'; I'm tired; Hellbound train

 


 

 

 

Savoy Brown - Slow Train (1986; Relix)
Podtitul "An Album Of Acoustic Music"
Slow Train - Good Morning Little Schoolgirl - Bone Shakin´- It´s Too Late - Meet Me In The Bottom - Little Red Rooster - Come Back Baby - Another Man Done Gone - Ramblin´ On My Mind - I´m Ready

line up: Kim Simmonds + Speedo Jones (harm), Chris Romanelli (b)
 

 

 

Savoy Brown - Boogie Brothers 1974
Highway Blues; Me and the preacher; My love's lying down; You don't love me; Everybody loves a drinking man; Always the same; Rock'n'roll star; Boogie brothers; Threegy Blues

 

 

 

 

Savoy Brown - Skin 'n' Bone
Get on Up And Dott; Part Time Lady; This Day Is Gonna; Be Our Last; She's The One; Skin'n'Bone; Walkin' And Talkin'

sestava:  Kim Simmonds; Paul Raymond; Ian Ellis; Tom Farnell

 

 

 

Savoy Brown - Let It Ride - 1992
Yesterdays blues; Flat out; Let me be your driver; Feel like crying; Looking out; Let it ride; Cruisin' speed; Don't tell me nothing; Ain't no sunshine; Nothing but the blues; Down all the days

 

 

 

 

Savoy Brown - Bring it Home
Mr.Brown's boogie; Sweet loving thing; Too much of a good thing; Misery; Shake for me; Pack it up; High on your love; Worried man; Little wheel; You're in for a big surprise; Real fine woman; That's what love will do; Baby please

 


 

 

 

Savoy Brown - The Blues Keep Me Holding On
Going down to mobile; She's leaving; That's all I want baby; The blues keep me holding on; Bad shape; Mississippi steamboat; Ain't no need to worry; Headline news; Little red rooster; When you've got a good friend; Everybody says they want it

 


  

 

Savoy Brown - Looking From The outside Live 69/70
I'm tired; Hard way to go; A little more wine; Savoy Brown boogie No. 2; I want you to love me; Louisiana blue; Memory pain; Leaving again; Money can't save your soul; Looking from the outside

 

 

 

 

Savoy Brown - Strange Dreams - 2003
When it rains; Can't take it with you; Meat shaking woman; Strange dream; Keep on rollin; Shake it all night; Pain of love; Believing in you; Memphis last night; Can't let you go

 


 

 

 

Savoy Brown - Kings Of Boogie (1989; GNP Crescendo)
Tracks: Kings Of Boogie - Deep In My Heart - A Man Alone - No Win Love - Mean Business - Bad State Of Mind - Heartbreaks Make You Strong - Since You´ve Been Gone - Caught Me In The Saddle - All Burned Out - Until the Sky Fades Away

Kim Simmonds + Dave Walker (voc), Jim Dagnesi (b), Al Macomber (dr, voc)
 

 

 

Live And Kickin´(1990; GNP Crescendo)
Heartbreaks Make You Strong - I Can´t Get Next To You - 15 Miles To Go - Raise Some Thunder - Since You´ve Been Gone - Medley: Greatest Hits (I´m Tired/Hard Way To Go/Louisiana Blues/Street Corner Talkin´/Hellbound Train/Guitar Solo) - Bad Intentions - Poor Girl - Wang Dang Doodle - All I Can Do Is Cry - Boogie
Kim Simmonds + Dave Walker (voc), Rick Jewett (keyb, voc), Pete Mendillo (dr), Lou Kaplan (b)

  

 

Savoy Brown - Greates Hits Live In Concert (1981; Accord) Double-Album
Street Corner Talkin´- I´m Tired - Hellbound Train - Train To Nowhere - I Can´t Get Next To You - All I Can Do Is Cry - Needle & Spoon - Tell Mama - Run To Me - Wang Dang Doodle - Louisiana Blues - The Boogie

Kim Simmonds + Ralph Morman (voc), Barry Paul (g, voc), Keith Boyce (dr), John Humphrey (b)

 


About Us | Contact Us | ©2007 Mládek Zdenek