Music archiv - Class Rock

Stephen Peter Marriott

Steve Marriott * 30.01.1947 East Ham - London
 + 20.04.91 in Essex

Rock, Blues, Soul
vocal, guitar

 

Kapely:
The Pioneers; Small Faces; Humble Pie; Alexis Korner; Rolling Stones; All Stars; Packet Of Three; Official Receivers; The DT's; The Next Band


Steve Marriott - Ronnie Lane a Small Faces


SteveSteve Marriott se již jako dítě pohyboval na pódiích, Stejně jako jeho následovníci Davy Jones z MONKEES a Phil Collins hrál i on v muzikálu "Oliver". Po svém divadelním období pracoval v prodejně desek, kde potkal Ronnieho Lanea. Basista Lane již měl svou skupinu THE PIONEERS. Steve Marriott se připojil a později se skupina přejmenovala na SMALL FACES. Úspěch se brzy dostavil s "Itchycoo Park", "Tin Soldier" a dalšími hity. Marriott byl více bluesman a po nahrání alba "OGDEN´S NUT GONE FLAKE" měl SMALL FACES dost.

 


Steve Marriott, Peter Frampton a Humble Pie


SteveO tři měsíce později Marriott oficiálně opustil SMALL FACES, tentokrát bez hádek. Dohodli se v klidu.
S Peterem Framptonem z HERD, autorem "From The Underworld", založil Steve kapelu HUMBLE PIE, která se stala jednou z nejúspěšnějších skupin počátku 70-tých let. Po několika hitových albech a dlouhých turné se HUMBLE PIE v roce 1975 rozpadli.
Večer na Nový rok 1969, během vystoupení v Alexander Palace v Londýně, Steve odhodil kytaru na pódium a zmizel. Důvod byl stejný jako při rozchodu se SMALL FACES: Steve Marriott raději hrál blues a to tak, že už to gramofonovým bosům nebylo po chuti.  


Steve Marriot, Alexis Korner  a znovu Small Faces


SteveNásledovala session s Alexisem Kornerem a ROLLING STONES a sestavení nové skupiny THE ALL STARS.
Když se úspěch nedostavil, vzkřísil Steve Marriott opět Small Faces. S nimi prodělal dvouleté turné v letech 1976-1978.
V roce 1980 došlo k obnovení Humble Pie. Vystoupení v roli předkapely Teda Nugenta a AEROSMITH proběhla celkem dobře a když se pomalu dostavoval úspěch, přišla rána. Steve Marriott stále holdoval drogám a alkoholu. To se mu vymstilo. Byl s vnitřním krvácením převezen do nemocnice a druhá éra HUMBLE PIE byla u konce.      


Steve Marriott, The DT's, Peter Frampton a konec


SteveV roce 1983 pokračoval dál s PACKET OF THREE - "Balíčkem kondomů". Živá vystoupení byla vždy silnou stránkou malého Steva. Tentokrát trvala turné po Evropě celé čtyři roky.
V roce 1987 došlo k přejmenování PACKET OF THREE na OFFICIAL RECEIVERS, aby o rok později vznikli THE DT´s. Následoval logicky THE NEXT BAND.
Roku 1991 se Steve spojil se starým přítelem Peterem Framptonem a zkomponovali několik nových songů. Jejich cílem bylo znovuobnovení HUMBLE PIE.
Po návštěvě USA se Steve Marriott vrátil z letiště zcela vyčerpán do svého domu v Sussexu. Nacpaný valiem, alkoholem a zřejmě i jinými drogami usnul se zapálenou cigaretou a již se nevzbudil. 

SteveV roce 2001 se uskutečnil vzpomínkový koncert "Mustn´t Grumble" s přáteli, dětmi a spoluhráči Steve Marriotta. Tento memoriál byl pro všechny Steveho fanoušky absolutní nutností.

/ Ilona 2004  / 

 


About Us | Contact Us | ©2007 Mládek Zdenek