Music archiv - Class Rock

Small Faces

Rock

Steve Marriott: vocal, guitar *30.01.47   +20.04.91
Ian McLagan: keyboards   *12.05.45
Ronnie Lane: bass *01.04.48   +04.06.97
Kenny Jones: drums   *16.09.47
Jimmy Winston alias James Langwith: keyboards *20.04.45


Small Faces a Jimmy Winston


Small FacesV roce 1968 došlo k dohadům o hudební budoucnosti SMALL FACES. Koncepční album "OGDEN'S NUT GONE FLAKE" přineslo neočekávaný úspěch. Problémem bylo, že skupina strávila přes rok ve studiu a živě byla tato hudba nepřenositelná a velice komplikovaná.
Hodně se tvrdí, že Steve Marriott miloval jednoduchý způsob hraní rocku a chtěl ho hrát i živě. "Nový" styl SMALL FACES šel přesně opačným směrem. Opravdový důvod odchodu Steve Marriotta od SMALL FACES se asi nikdo nedozví.
Steve Marriott byl vždy uzavřený a vyhýbal se všem otázkám, které k tomu směřovaly.
 Koncem roku 1968 a začátkem 1969 se Marriott, Peter Frampton, Greg Ridley a Jerry Shirley spojili v HUMBLE PIE. Peter Frampton byl již předtím frontmanem pop skupiny THE HERD a byl hvězdou u teenagerů.
 Greg Ridley přišel od úspěšných SPOOKY TOOTH a Jerry Shirley od YOUNGSTER, kde hrál od 17-ti let, a od APOSTOLICINTERVENTION. Bývalý manager ROLLING STONES Andrew Loog-Oldham vzal HUMBLE PIE pod svá křídla, prezentoval je jako superskupinu a měl s tím úspěch. 


Small Faces a Steve Marriott


MarriottAlbum "AS SAFE AS YESTERDAY" a vyňatý singl "Natural Born Boogie" okamžitě dosáhly 15.místo u alb a 5.místo u singlů. Druhé album "TOWN AND COUNTRY" bylo nahráno ještě v roce 1969 a následovalo turné po USA. I zde slavili HUMBLE PIE podobné úspěchy jako doma.  Po návratu ohlásila Oldhamova firma Immediate konkurs. HUMBLE PIE a Andrew Loog-Oldham se začali soudit. HUMBLE PIE zastupoval právník nové firmy - americké A&M Records - Dee Anthony.
Následující alba a mnohá vystoupení udělala z HUMBLE PIE jednu z nejlepších rockových skupin. Při svých koncertech zaplňovali fotbalové stadiony do posledního místa. V té době natočené živé album "ROCKIN' THE FILMORE" je důkazem špičkové kvality HUMBLE PIE. Ještě dnes patří k nejlepším live deskám rockové historie.


Small Faces a Ian McLagan


V roce 1972 byli HUMBLE PIE na vrcholu kariéry, když se Peter Frampton rozhodl odejít na sólovou dráhu.
Steve Marriott byl nucen za něho hledat náhradu. Jeden z nejlepších kytaristů byl tenkrát Dave Clem Clempson z COLOSSEA Jona Hisemana. Ten přenechal Clema Clempsona Marriottovi a jeho HUMBLE PIE.
HUMBLE PIE stáli na finančním žebříčku mnohem výše než COLOSSEUM. Pro Clempsona to znamenalo skok dopředu. HUMBLE PIE taktéž profitovali na jeho výborné kytaře. Následující alba byla ještě všechna úspěšná, zlom přišel až po LP "THUNDERBOX". Album "STREET RATS" bylo dočasně posledním od HUMBLR PIE.
V roce 1975 Steve Marriott skupinu rozpustil.


Small Faces a Kenny Jones


Steve Marriott to nejdříve zkoušel sám, aby se později pustil do obnovy SMALL FACES. Tento pokus však publikum neuznalo a došlo k novému reunionu Humble Pie. Jerry Shirley, Bobby Tench, Anthony Jones a Steve Marriott to bylo nové obsazení HUMBLE PIE pro alba "On To Victory" a "Go For The Throat".
Již to ale nebyli ti staří HUMBLE PIE, bylo to znát, a publikum je již nekupovalo. Kapitola HUMBLE PIE byla s konečnou platností uzavřena.
Steve Marriott to dále zkoušel s různými projekty až 20.4.1991 uhořel ve svém domě. Drogy nebo únava. Požár vznikl od zapálené cigarety.

 


Small Faces a Ronnie Lane


Poslední pokus k znovuzrození HUMBLE PIE odstartovali Greg Ridley, Jerry Shirley, Bob Tench a Dave "Bucket" Colwell. "BACK ON TRACK" je středně dobré album, které však kvalitou neodpovídá starým HUMBLE PIE. Chybí Steve Marriott, Peter Frampton nebo Clem Clempson. Hosté jako Zoot Money nebo Victor Martin na tom také nemohli nic změnit.
Greg Ridley zemřel 19.11.2003 ve svém domě ve Španělsku, ještě předtím, než mohlo dojít k novému turné HUMBLE PIE.

/ Ilona 2004 /

 

 

Small Faces - Discografie


 

 

Small Faces - The Small Faces - 1966
Shake; Come On Children; You Better Believe It; It's Too Late; One Night Stand; What'cha Gonna Do About It; Sorry She's Mine; Own Up Time; You Need Loving; Don't Stop What You Are Doing; E Too D; Sha La La La Lee; Shake; Come On Children; What'Cha Gonna Do About It; Own Up Time; E Too D

 

 

 

Small Faces - From The Beginning - 1966
Runaway; My Minds Eye; Yesterday, Today and Tomorrow; That Man; Mr Way Of Giving; Hey Girl; (Tell Me) Have You Ever Seen Me; Take This Hurt Off Me; All Or Nothing; Baby Don't You Do It; Plum Nellie; Sha La La La Lee; You've Really Got A Hold On Me; What'cha Gonna Do About It; My Minds Eye; Hey Girl; .Take This Hurt Off Me; Babay Don't You Do It; What'cha Gonna Do About It


  

 

Small Faces - Small Faces - 1967
(Tell me) Have you ever seen me; Something I want to tell you; Feeling lonely; Happy boys happy; Things are going to get better; My way of giving ; Green circles; Become like you; Get yourself together; All of our yesterdays; Talk to you; Show me the way; Up the wooden hills to Bedfordshire; Eddie's dreaming


 

 

 

Small Faces - Ogden's Nut Gone Flake - 1968
Ogden's nut gone flake;Afterglow; Long agos and worlds apart; Rene; Song of a baker; Lazy Sunday; Happiness Stan; Rollin' over; The hungry intruder; The journey; Mad John; Happy days toy town

 

 


  

 

Small Faces - Playmates - 1977
High and Happy ; Never Too Late; Tonight; Saylarvee; Find It; Lookin' for a Love; Playmates; This Song's Just for You; Drive-In Romance; Smilin' in Tune

 


 

 

 

Small Faces - In The Shade - 1978
Over Too Soon; Too Many Crossroads; Let Me Down Gently; Thinkin' About Love; Stand by Me (Stand by You); Brown Man Do; Real Sour; Soldier Boy; You Ain't Seen Nothin' Yet; Filthy Rich

 

 


  

 

Small Faces - The Autumn Stone - 1969
Here come the nice; The atumn stone; Collibosher; All or nothing; Red balloon; Lazy Sunday; Call it something nice; I can't make it; Afterglow of your love; Sha la la la lee; The universal; Rollin' over; If I were a carpenter; Every little bit hurts; My minds eye; Tin soldier; Just passing; Itchycoo park; Hey girl; Wide eyed girl on the wall; Whatcha gonna do about it; Wham bam thank you mam
 

 

 

Small Faces - In Memoriam
Small Faces live; Rollin over; If I were a Carpenter; Every little bit hurts; All or nothing; Tin soldier; Collibosher; Call it something nice; Red balloon; Wide eyed girl on the wall; The autumn stone

 

 


About Us | Contact Us | ©2007 Mládek Zdenek