Music archiv - Class Rock

Stack Waddy

Stack WaddyRock, Blues
 
John Knail: vocal, harp
Mick Stott: guitar
Stuart Banham: bass
Steve Revell: drums

Wayne Jackson: bass
Kevin Wilkinson: drums
Mike Sweeny: vocal

 

 


Stack Waddy a John Peel


John Knail, Mick Scott, Stuart Banham a jeden mě neznámý bubeník hráli v Manchesteru ve skupině NEW RELIGION.
V roce 1965 se přejmenovali podle jedné figurky z časopisu Mad Magazin na STACK WADDY.
Tvrdý rock s nádechem blues byl jejich poznávacím znakem a brzy je proslavil i mimo Manchester. Dalším znakem byl rváčský zpěvák John Knail, který často házel do publika láhve od piva nebo slézal s pódia a napadal posluchače. Několik nocí proto strávil v policejních celách.  V roce 1969 STACK WADDY vystoupili na Progressive Blues Festivalu v Buxtonu. Jako jediná skupina přivedla publikum k tanci. Jejich vystoupení muselo být zážitkem. Zde je také objevil John Peel, který s nimi udělal smlouvu pro svoji značku Dandelion.Po několika týdnech přišel z Buxtonu do skupiny nový bubeník Steve Revell.
První singl pro Dandelion Records byl "Roadrunner", poté následovalo album STACK WADDY.


Stack Waddy ve studiu


Album obsahovalo geniální cover verze "Suzie Q" a "Mystic Eyes" (Van Morrison a THEM), "Bring It To Jerome" (Bo Diddley), "Sure Nuff'N'Yes I Do" (Captain Beefheart), "Love Story" (JETHRO TULL) a "Country Line Special" (Cyril Davies).
V roce 1972 se šlo opět do studia. Pro Johna Peela a jeho zvukové inženýry to musel být opravdový horor.
Album nahráli STACK WADDY bez jediné zkoušky za pět hodin! Johnu Peelovi a jeho lidem hudebníci nadávali do "Bugger Off", když měli nějaký song zopakovat. "Bugger Off!" je vystupňování od "Vypadni ty sráči!" Výsledek pětihodinové práce se dá poslouchat. Jde o čistý a přímočarý bluesrock. Opět jsou zde geniální předělávky nezapomenutelných songů:
"Willy The Pimp" (Frank Zappa), "It's All Over Now" a "You Really Got Me" (THE KINKS), "I'm A Lover Not A Fighter" (Jay Miller), "Long Tall Shorty" (Dan Covay) a silně CANNED HEAT připomínající "Repossesion Boogie".  Na tomto session vznikla i cover verze hitu "Girl From Ipanema", nebyla však bohužel na CD "2 na 1" umístěna. Album se téměř neprodávalo. Hlavním důvodem byl název BUGGER OFF!, který v angličtině není zrovna výrazem pro mládež. Spousta obchodníků a hudebních center se bránila přehrávání hudby z tohoto alba nebo je dokonce nechtěli prodávat vůbec.
Krátce po vydání BUGGER OFF! byl se STACK WADDY konec. Nemáme tušení, co se s těmito lidmi stalo. Mohl by někdo pomoci?  mailto: mladek.zd@seznam.cz

V roce 1973 to zkusil Stuart Banham s Wayne Jacksonem, Kevinem Wilkinsonem a Mikem Sweenym ještě jednou, avšak bez úspěchu a aniž by zanechali stopy v rockové historii.
 
/ Ilona 2005 /


Stack Waddy - Discografie


 

 

Stack Waddy - Stack Waddy
Roadrunner; Bring It To Jerome; Mothballs; Sure Nuff 'N' Yes I Do; Love Story; Suzie Q; Country Line Special; Rollin' Stone; Mystic Eyes; Kentucky

 

 


  

 

Stack Waddy - Bugger Off!
Rosalyn; Willie The Pimp; Hoochie Coochie Man; It's All Over Now; Several Yards; You Really Got Me; I'm A Lover Not A Fighter; Meat Pies 'ave Come But Band's Not Here Yet; It Ain't Easy; Long Tall Shorty; Repossession Boogie; The Girl From Ipanema

 

 


About Us | Contact Us | ©2007 Mládek Zdenek