Music archiv - Story kapel

Association

Association

TERRY KIRKMAN - vcls, keyboards
JIM YESTER - vcls, gtr
GARY "JULES" ALEXANDER - vcls, gtr
RUSS GIGUERE - vcls, gtr
LARRY RAMOS jr. - vcls, gtr
BRIAN COLE - vcls, bas
TED BLUECHEL jr. - vcls, drums

 

 

Alba + důležité kompilace:

1. AND THEN ... ALONG COMES THE ASSOCIATION - Valiant 1966
2. RENAISSANCE - Valiant 1967
3. INSIGHT OUT - WB 1967
4. BIRTHDAY - WB 1968
5. GREATEST HITS - WB 1969
6. GOODBYE COLUMBUS (Soundtrack) - WB 1969
7. THE ASSOCIATION - WB 1969
8. WASN'T IT A BIT LIKE NOW - WB 1969
9. THE ASSOCIATION LIVE (2LP) - WB 1970
10. STOP YOUR MOTOR - WB 1971
11. WATERBEDS IN TRINIDAD - Columbia 1972
12. GOLDEN HEEBIE JEEBIES (Kompilace) - RCA 1988

Russ Giguere sólově:

1. HEXAGRAM 16 - WB 1970

1965. Kirkmanem sestavená kalifornská skupina (bez Ramose), debutuje po 6-ti měsících zkoušení na jevišti v pasadenském Ice House. Pro značku Jubilee Records vznikne jako jednorázová spolupráce nahrávka "Babel I'm Gonna Love You", ale v žebříčku se neumístí.
1966. THE ASSOCIATION podepisují smlouvu s místní značkou Valiant Records a pouštějí se do komponování nového materiálu. Skladba "Along Comes Mary" se prosazuje v americkém rozhlasu navzdory tomu, že někteří si skladbu vysvětlují jako hymnu narkomanů, a stává se žebříčkovým debutem v USA, kde vyšplhá na 7.příčku.
V červnu probíhá nahrávání prvního alba AND THEN ... ALONG COMES THE ASSOCIATION ve studiích Columbie v Hollywoodu. Zároveň s LP vychází singl "Cherish", v porovnání s "Along Comes Mary", jemná balada.
Album se v USA umístí na 5.místě, "Cherish" se stává prvním hitem skupiny a usazuje se na samém vrcholu US hitparády.
1967. LP - RENAISSANCE je méně úspěšné, v USA se dostává pouze na 34.pozici. Vyňatá skladba "Pandora's Golden Heebie Jeebies", ostře kontrastuje s "Cherish" a je příliš experimentální. Americké posluchače dezorientuje a končí na no.35. Společnost Warner Brothers kupuje Valiant Records a spolu s ním i nahrávací práva skupiny. Odchází Alexander a na jeho místo přichází Ramos.
Na pultech je píseň "Windy", nejprodávanější skladba skupiny a vyšplhá v USA opět na špičku hitparády.
V červenci se objevuje LP - INSIGHT OUT a dosahuje v USA no.8. Skladbou "Never My Love" se kapela vrací k jemnému stylu "Cherish" a dostává se na 2.pozici americké hitparády.
THE ASSOCIATION získávají v Radio-Record Congress Billa Gravina titul "Nejlepší skupina roku v USA" a po třech letech připravují o titul THE BEATLES.
1968. Song "Everything That Touches You" je posledním hitem skupiny v US TOP TEN, kde se probojuje na 10.místo. Skladba "Time For Livin'" se v USA dostane na no.39 a nové LP - BIRTHDAY na no.23.
Skupina navštěvuje Velkou Británii, kde propaguje "Time For Livin'" a skladba se stane jejich jediným hitem, který v UK pronikl do TOP 50 (vyšplhá na 21.místo).
THE ASSOCIATION vystupují v britském televizním programu "Top Of The Pops" na koncertu vítězů hlasování New Musical Expressu ve Wembley.
"Six Man Band", netradiční (a autobiografická) heavyrocková nahrávka je posledním singlem skupiny v US TOP 50, kde vyskočí na 47.příčku. Krátce nato se ke skupině vrací Alexander a soubor je sedmičlenný.
1969. LP - GREATEST HITS, končí v USA na no.4 a stává se třetí a poslední zlatou deskou skupiny (dalšími jsou AND THEN ... ALONG COMES THE ASSOCIATION a INSIGHT OUT).
Nové skladby skupiny lze slyšet ve filmu "Goodbye Columbus". Titulní melodie se v USA dostane na 80.místo a celý soundtrack na 99.místo hitparády.
LP - THE ASSOCIATION se usazuje na 32.pozici a vrací skupině komerční úspěch v USA, ale nepochází z něho hitový singl.
1970. Odchází Giguere a nahrává sólové album HEXAGRAM 16.
Na koncertním 2LP - THE ASSOCIATION LIVE, ho na klávesách nahrazuje Richard Thompson a deska se umísťuje v USA na no.79.
1972. Nová smlouva s Columbia Records pro USA, přináší LP desku - WATERBEDS IN TRINIDAD, ale nemá komerční úspěch.
2.srpna 1972 Brian Cole umírá v Los Angeles na důsledek předávkování heroinem.
1973. Skupina podepisuje smlouvu se značkou Mums, pobočkou Columbie, na které vydává SP "Names Tags Numbers Labels", produkované jednorázově Albertem Hammondem, ale uvízne v USA pouze na 91.místě.
1975. Kapela, jejímiž jedinými původními členy jsou Bluechel, Ramos a Yester, s nováčky Mauricem Millerem(percusion), Davidem Vaughtem(bas), Dwaynem Smithem(keyboards) a Albertem Johnsonem(gtr), podepisuje smlouvu s RCA Records na 1 singl. Vyjde "One Sunday Morning" v produkci Jacka Richardsona, ale kýžený úspěch se nedostavuje.
Alexander zve Giguera účinkovat ve své skupině BIJOU a další zakládající člen Kirkman píše hudbu k televizním reklamním šotům.
1981. 14.února po úspěchu televizní relace společnosti HBO, věnované skupině, se její původní členové (na místě Briana Colea je Rick Ulsky), scházejí s producentem Bonesem Howem a podepisují smlouvu s Elektrou na vydávání singlů. Nejúspěšnější "Dreamer", se dostane v USA na 66.místo.
Skupina bude dále vystupovat v USA až do turné "Happy Together" v roce 1984, když v ní zůstane jen Giguere a Ramos, nositelé práva na název THE ASSOCIATION. V novém složení jsou ještě Donni Gougeon(keyboards), Paul Holland(bas), Bruce Pictor(drums) a Del Ramos(vcls) a soubor absolvuje až do devadesátých let více než 100 vystoupení.
1990. Při příležitosti 50.výročí svého založení vyhlašuje BMI nejčastěji hrané skladby půlstoletí. Balada "Never My Love" od THE ASSOCIATION a McCartneyovo "Yesterday" jsou jedinými skladbami, které se hráli více než 5.000 000 krát !!!

Vladimír Svoboda 2003

 

About Us | Contact Us | ©2007 Mládek Zdenek