Music archiv - Ladies Story

Dixie Cups

BARBARA ANN HAWKINS - vcls 
ROSA LEE HAWKINS - vcls
JOAN JOHNSON - vcls


Dixie CupsAlba + důležité kompilace: 
1. CHAPEL OF LOVE - Red Bird 1964
2. THE DIXIE CUPS - RCA 1966


Jedna z mnoha amerických dívčích vokálních skupin, které zrodila éra doo-wopu a které také s touto érou zanikly. 
1963. Po společném účinkování trojice od svých školních let v New Orleansu, uvidí jejich vystoupení na místní soutěži talentů Joe Jones (neworleánský zpěvák a klavírista, který se v roce 1963 umístil v americké hitparádě na 3.místě se skladbou "You Talk Too Much"). Stane se jejich manažerem a vezme dívky do New Yorku na přehrávky pro společnost Red Bird Records.
1964. Po podpisu smlouvy s Red Bird a volbě dočasného názvu LITTLE MISS AND THE MUFFETS, je soubor přidělený ke skladatelské a producentské dvojici Jeff Barry a Ellie Greenwich, která si ho přezkouší v písni "Chapel Of Love". Skladbu napsal Phil Spector, ale její interpretace v podání THE RONETTES ani THE CRYSTALS ho neuspokojila.
"Chapel Of Love" se na tři týdny usadí na čele amerického žebříčku a stane se milionovým hitem. Pod nahrávkou je už podepsaný soubor THE DIXIE CUPS, který si změnil název v posledních minutách před vydáním desky. 
"Chapel Of Love" boduje také ve Velké Británii, kde se umísťuje na 22.místě hitparády. Další singl "People Say" se v USA probojuje na 12.pozici.

This is alternative content.

Album CHAPEL OF LOVE se v USA zastaví na no.112. (Podle zvláštní praxe, používané v Red Bird, album se stejným obsahem vyjde v průběhu nejbližších devíti měsíců ještě dvakrát, přičemž jeho název bude nejprve pozměněný na PEOPLE SAY a později na IKO IKO - podle momentálně aktuálních hitů skupiny).
Píseň "You Should Have Seen The Way He Looked At Me" se v USA umístí na 39.místě.
1965. Nahrávka "Iko Iko", přinášející tradiční skandování z New Orleansu s perkusemi, která vznikla spontánně na konci dne ve studiu, vystoupí v USA na no.20 a stane se tam posledním vstupem do žebříčku.
"Iko Iko" je i posledním hitem formace v UK, kde se umístí na 23.pozici.
Píseň "Gee, The Moon Is Shinning Bright" do US žebříčku nepronikne a Jones, který se rozhodne přejít se skupinou k významnější značce, podepisuje smlouvu s ABC-Paramount Records.
(THE DIXIE CUPS v následujících 12-ti měsících nahrají na značce RCA ještě několik singlů a album, ale to vše bez jakéhokoliv úspěchu. Souboru chybí hnací síla týmu značky Red Bird - Barry a Greenwich, kteří měli nos na hity, proto se skupina definitivně rozpadá).

Vladimír Svoboda 2005

About Me | Contact Me | ©2007 Mládek Zdenek