Music archiv - Story kapel

Harpers Bizzare

TED TEMPLEMAN - gtr,  vcls
DICK SCOPPETTONE - gtr,  vcls
EDDIE JAMES - gtr,  vcls
DICK YOUNT - bas,  vcls
JOHN PETERSON - drums,  vcls

Alba + důležité kompilace:
1. FEELIN' GROOVY - WB 1967
2. ANYTHING GOES - WB 1967
3. THE SECRET LIFE OF HARPERS BIZZARE - WB 1968
4. HARPERS BIZZARE 4 - WB 1969
5. AS TIME GOES BY - Forest Bay 1976

 

1966. Skupinu zakládají v Santa Cruz v Kalifornii Templeman,  Scoppettone,  James a Yount,  čtyři bývalí členové skupiny THE TIKIS,  která 3 roky bez úspěchu nahrávala pro firmu Autumn Records a Warner Brothers. Po příchodu Petersona(ex THE BEAU BRUMMELS),  podepisují smlouvu s WB pod novým jménem HARPERS BIZZARE. Otevírá se jim přístup ke mnoha losangeleským autorům,  studiovým hráčům,  aranžérům a producentům.
1967. "The 59th Street Bridge Song (Feelin' Groovy)",  cover verze písně Paula Simona,  vyšplhá v USA na no.13,  v UK na no.34.
Debutní LP - FEELIN' GROOVY,  kterou aranžoval Leon Russell a která se silně opírala o autorský a aranžérský talent Randyho Newmana,  se v USA prodává průměrně a dosahuje pouze 108.příčku žebříčku. Dominuje v ní sevřený,  harmonický styl jejich pětičlenných vokálů,  připomínající soudobé skupiny.
"Come To The Sunshine",  cover verze singlu Van Dykea Parkse z roku 1966,  obsazuje v US hitparádě 37.místo.
Se skupinou hraje na klavír sám Parks v revivalu skladby "Anything Goes",  od Cola Portera,  který zakotvuje v USA na no.43,  v UK na no.33.
LP - ANYTHING GOES,  obsahuje revivaly standardů,  jako je titulní skladba či píseň "Three Babes In The Wood" a nový materiál od Parkse a Newmana,  v USA vyšplhá na 76.příčku. Další revival "Chattanooga Choo-Choo",  od Glenna Millera,  obsazuje v USA 45.pozici.
1968. Skladba "Battle Of New Orleans",  je jejich posledním menším hitem v US žebříčku (no.95).
LP - THE SECRET LIFE OF HARPERS BIZZARE,  se do hitparád nedostává. Odchází Eddie James a skupina dále hraje ve čtveřici.
1969. Na LP - HARPERS BIZZARE 4,  se jako host představuje kytarista Ry Cooder. Deska se neprodává a skupina se brzy rozpadá. Templeman zůstává u Warner Brothers jako producent (proslaví se spoluprácí se skupinami THE DOOBIE BROTHERS a VAN HALEN).
1976. Scoppettone,  James a Yount se opět scházejí pod názvem HARPERS BIZZARE na příležitostném albu AS TIME GOES BY na americké značce Forest Bay.

Vladimír Svoboda 2003

About Us | Contact Us | ©2007 Mládek Zdenek