Music archiv - Story kapel

Heartsfield

J.C.HEARTSFIELD - gtr, vcls, mandolin, fiddle
FRED DOBBS - gtr, banjo
PERRY CORDELL JORDAN - gtr
PHIL LUCAFO - gtr, steel gtr
GREG BIELA - bas
ARTIE BALDACCI - drums

Alba + důležité kompilace:
1. HEARTSFIELD - Mercury 1973
2. THE WONDER OF IT ALL - Mercury 1974
3. FOOLISH PLEASURES - Mercury 1975
4. COLLECTORS ITEM - CBS 1977
5. LIVE IN '75 - Bedrock 1999


Americká skupina HEARTSFIELD hrála a dodnes hraje "hudbu letních festivalů" s využitím dlouhých kytarových sól. Dosahují energii THE OUTLAWS spojenou s citem takových LITTLE FEAT, takže bychom je mohli zařadit do bizarní škatulky s názvem třeba southern-country-rock'n'roll.
Zakladatelem je rodák z Mississippi J.C.Heartsfield, který skupině propůjčil své příjmení. Tento nadaný kytarista, houslista a zpěvák vystupoval již od svých dvanácti let v rámci své muzikantské rodiny, se kterou cestoval po jihozápadě a hrál na tancovačkách country-blues.
V roce 1970 založili s Perry Jordanem skupinu jménem LIQUID HEART a začali skládat vlastní repertoár. Dalšími členy se stali kytaristé Fred Dobbs a Phil Lucafo, basista Greg Biela a bubeník Artie Baldacci. Pilně zkoušeli a brzy si vypracovali originální styl, postavený na čtyřech sólových kytarách. "Souboje" kytaristů se staly atrakcí a jejich koncerty byly hojně navštěvovány jak dlouhovlasými příznivci southern rocku, tak fanoušky country.
V roce 1972 se přestěhovali do Chicaga a po podpisu nahrávací smlouvy s firmou Mercury si změnili jméno na HEARTSFIELD. Od roku 1973 do roku 1979 nahráli pro Mercury čtyři alba a zúčastnili se mnoha turné po boku kapel a sólistů jako FLEETWOOD MAC, Elvin Bishop, Gregg Allman, Charlie Daniels, 38 SPECIALS, THE GUESS WHO, THE DOOBIE BROTHERS, Eric Clapton, KISS, BACHMAN-TURNER OVERDRIVE, Loggins & Messina, THE NITTY GRITTY BAND, Dickie Betts, LITTLE FEAT, Willie Nelson, Stephen Stills, FIREFALL, MARSHALL TUCKER BAND, LYNYRD SKYNYRD, GENESIS, LOS LOBOS, BLUE OYSTER CULT, ASLEEP AT THE WHEL, SOUL ASYLUM, Eddie Money, Ted Nugent, Waylon Jennings, Hank Williams jr., Loretta Lynn a Spencer Davis. Získali si označení "nejlepší country rock band z Chicaga a Středozápadu" a prodali přes 2 miliony desek. Přesto HEARTSFIELD nepronikli nikdy ve větším měřítku mimo americký trh a v Evropě jsou vlastně neznámí.

Vladimír Svoboda 2007


About Us | Contact Us | ©2007 Mládek Zdenek