Music archiv - Story kapel

Don Henley

DON HENLEY (1947,  Gilmer,  Texas,  USA) - drums,  vcls

Alba a důležité kompilace:
1. I CAN' T STAND STILL - Asylum 1982
2. BUILDING THE PERFECT BEAST - Geffen 1985
3. THE END OF THE INNOCENCE - Geffen 1989
4. ACTUAL MILES:GREATEST HITS - Geffen 1995
5. OTHERWISE - WEA 2000

 SHILOH
1. SHILOH - Amos 1970
 

Americký zpěvák,  bubeník a skladatel,  původem z Texasu. Debutoval v roce 1963 ve skupině THE FOUR SPEEDS, (později THE SPEEDS). V období 1964-71 bubnoval v texarkanské skupině THE FELICITY,  která v posledních 2 letech fungovala pod názvem SHILOH (zůstalo po ní stejnojmenné album,  dnes super rarita). V roce 1971 se objevuje v doprovodné skupině Lindy Ronstadt. V létech 1971-80 je členem THE EAGLES.
1980. Po vydání LP desky THE LONG RUN skupiny THE EAGLES,  která se rozchází,  pokračuje v sólové kariéře uzavřením sólové nahrávací smlouvy s firmou Asylum Records,  jež vydala všechny nahrávky THE EAGLES.
21.listopadu Henleye zatknou,  když v jeho domě v Los Angeles,  najdou šestnáctileté nahé děvče,  předávkované drogami. Dostane 2.000 dolarů pokuty,  2 roky podmíněně a nařízení navštěvovat protidrogovou poradnu.
1981. Henley začíná ve studiu Record One v Sherman Oaks v Kalifornii nahrávat se spoluproducentem Dannym Kortchmarem a Gregem Ladanyem své debutové album.
1982. V prosinci Henley zpívá se členkou skupiny FLEETWOOD MAC Stevie Nicks v její baladě "Leather And Lace",  která zaboduje v USA na 6.místě hitparády. Henleyův první sólový singl "Johnny Can' t Read",  zabývající se negramotností,  obsazuje v USA no.42.
LP - I CAN' T STAND STILL,  ze které tato skladba pochází,  dosáhne v USA 24.pozici. Na desce hostují Bob Seger,  J.D.Souther,  bývalí členové THE EAGLES Timothy B.Schmit a Joe Walsh,  Steve Lukather ze skupiny TOTO,  Andrew Gold,  Russ Kunkel,  Louise Goffin,  Max Gronenthal a Warren Zevon.
1983. Útok na bulvární tisk,  skladba "Dirty Laundry",  vystoupí v US hitparádě na 3.příčku a je milionovou. V UK zakotvuje jen na no.59. Titulní píseň "I Can' t Stand Still",  obsazuje v USA 48.místo.
1984. Po podpisu smlouvy s novou značkou Davida Geffena - Geffen Records (předtím byl šéfem značky Asylum),,  vychází jeho druhá LP - BUILDING THE PERFECT BEAST a v USA obsazuje no.13. Produkční tým je stejný a na desku přispějí Sam Moore,  J.D.Souther,  Randy Newman,  David Paich a další.
1985. Prémiový singl "The Boys Of Summer",  podporovaný oceněným černobílým videem,  se dostává v USA na 5.příčku,  v UK na 12.příčku.
LP - BUILDING THE PERFECT BEAST boduje v UK na 14.místě. Singl "All She Wants To Do Is Dance" se protlačí v USA na no.9. Další vybraná skladba z tohoto alba,  "Sunset Grill",  dosahuje v USA no.22.
1986. Na 28.výročním předávání cen Grammy Henley získává cenu v kategorii "Nejlepší mužský rockový vokální výkon",  za skladbu "The Boys Of Summer".
1989. Při slavnostním odevzdávání cen American Music Adwards Henley bubnuje s oceněnou skupinou GUNS' N' ROSES.
Titulní píseň z chystaného alba THE END OF THE INNOCENCE,  s Henleyovým textem na melodii Bruce Hornsbyho,  se dostává v USA na 8.příčku,  v UK na 48.příčku.
Album,  na kterém se představují Axl Rose,  Bruce Hornsby,  Eddie Brickell,  J.D.Souther a spoluproducentem je Danny Kortchmar,  začíná stoupat v americkém žebříčku - nakonec obsadí 8.pozici.
1990. Henley se střetne v klubu China v Hollywoodu se Stingem,  Brucem Springsteenem a Paulem Simonem na benefičním jam session,  které vynese 1 milion dolarů na nadaci ochrany tropických lesů Rainforest Foundation.
Na 32.výročním udělováním cen Grammy v Shrine Auditorium v Los Angeles,  Henley získává cenu v kategorii "Nejlepší mužský rockový vokální výkon",  za skladbu "The End Of The Innocence".
Další balada "The Heart Of The Matter",  dosahuje v USA na 21.místo.
24.-25.dubna Don Henley absolvuje benefiční koncerty na ochranu historických lesů Walden Woods v Massachusetts. Jeho koncertní kapela hraje ve složení: Scott Plunkett(synt),,  John Corey(gtr,,  synt),  Timothy Drury(piano),,  Frank Simes(gtr),,  Jennifer Condos(bas) a Ian Wallace(drums).
Henley,  Bonnie Raitt,  Arlo Guthrie,  Aimee Mann a členové skupiny BOSTON,  oznamují,  že koupili 25 akrů Waldenu.
Henley s Kortchmarem produkují titulní skladbu z nové LP desky Timothyho B.Schmita "Tell Me The Faith".
9.února 1991 se Don Henley a Arlo Guthrie zúčastňují celodenní benefiční akce na ochranu životního prostředí Indian River Festival nedaleko Vero Beach na Floridě.
Po celá devadesátá léta je aktivním a žádaným studiovým bubeníkem a hraje např. na deskách Christophera Crosse,  Randy Newmana a Warrena Zevona.

Vladimír Svoboda 2003

About Us | Contact Us | ©2007 Mládek Zdenek