Music archiv - Story kapel

It's A Beautiful Day

DAVID LA FLAMME (1941,  Salt Lake City,  USA) - flute,  violin,  vcls A B C D
LINDA BAKER LA FLAMME - keyboards,  harpsichord A
BRUCE STEINBERG - harm A
VAL FUENTES - drums A B C D E
PATTIE SANTOS - vcls,  tamburine A B C D E
HAL WAGENET - gtr,  vcls A B C
MITCHELL HOLMAN - harm,  vcls,  bas A B C
TOM FOWLER - bas C D
BILL GREGORY - gtr C D E
FRED WEBB - vcls,  horns,  keyboards B C D E
BUD COCKRELL - bas,  vcls E
GREG BLOCK - violin E
DAVID JENKINS - lead gtr
JOHN NICHOLAS - bas
LARRY BLACHSHERE - keyboards

Alba + důležité kompilace:
1. (A)IT'S A BEAUTIFUL DAY - Columbia 1968
2. (B)MARRYING MAIDEN - Columbia 1970
3. (C)CHOICE QUALITY STUFF/ANYTIME - CBS 1971
4. (D)LIVE AT CARNEGIE HALL - Columbia 1972
5. (E)IT'S A BEAUTIFUL DAY ... TODAY - Columbia 1973
6. (E)1001 NIGHTS - Columbia 1974
7. (-)IT'S A BEAUTIFUL DAY (Kompilace) - San Francisco Sound 1985

Singly:
1. Bulgaria/Aquarian Dream - San Francisco Sound 1968
2. White Bird/Girl With No Eyes - San Francisco Sound 1969
3. White Bird/Wasted Union Blues - Columbia 1969
4. Soapstone Mountain/Good Lovin' - Columbia 1970
5. Anytime/Apples And Oranges - Columbia 1972

David LaFlamme sólově:
1. WHITE BIRD - Amherst Records 1976

Skupinu zakládá v San Francisku v červenci 1967 LaFlamme,  který má klasické hudební vzdělání. Název skupiny ("Je krásný den"),  je inspirovaný počasím,  jaké bylo v den jejího založení.
1968. Kapela podepisuje smlouvu s místní značkou San Francisco Sound Records,  když se stává populární svými vystoupeními,  kde dominuje zejména La Flamme se svojí charakteristickou hrou na unikátní pětistrunné housle. Přitažlivá píseň "White Bird",  kterou složil LaFlamme společně se svojí manželkou Lindou,  se stává hymnou hippies,  kteří soubor bezmezně milují.
1969. V květnu vychází album IT'S A BEAUTIFUL DAY. Desku přebírá do celostátní distribuce firma CBS/Columbia a posléze uzavírá s kapelou nahrávací smlouvu. Toto album je skvělou ukázkou sanfranciské hudby tzv. druhé psychedelické generace. Zdvojené vokály Davida LaFlamme a Pattie Santos jsou charakteristické pro celou Bay Area scénu. Excelentní houslové party jsou nedostižné zejména ve skladbách "White Bird",  "Hot Summer Day" a "Girl With No Eyes". Druhé straně vévodí "drogová" "Bulgaria" a orientální "Bombay Calling",  úžasné album uzavírá "Time Is" s osobitým sólem na bicí. LP se umísťuje v USA na 47.místě v žebříčku alb.
1970. V Anglii se,  díky koncertnímu turné skupiny,  album vyšplhá až na 28.příčku hitparády. 28.června IT'S A BEAUTIFUL DAY hrají na hudebním festivalu v Bathu společně se skupinami LED ZEPPELIN,  PINK FLOYD,  SANTANA a dalšími a sklízejí zasloužené ovace.
Linda LaFlamme odchází ze skupiny a nahrazuje ji klávesista Fred Webb. Vzniká druhá deska MARRYING MAIDEN. Hostující Jerry Garcia,  z THE GRATEFUL DEAD,  zde hraje na banjo a steel kytaru. Deska pokračuje ve stopách debutu,  ale trošku jí chybí bezprostřednost. Obsahuje znamenité songy "Don And Dewey" a "Hoedown",  ve kterých opět excelují elektrifikované housle. Překrásné harmonie obsahují skladby "The Dolphins",  "Essence Of Now",  "Let A Woman Flow" a "Do You Remember The Sun?". Obsazuje v USA no.28,  v UK se vyšplhá na 45.místo.
1972. Po personálních změnách skupina nahrává album CHOICE QUALITY STUFF/ANYTIME. Deska se vrací ke starému zvuku,  ale postrádá trošku hudební nápady. To však vynahrazují mystické texty a výborná atmosféra nahrávky. Nejlepším momentem je mistrovská skladba "The Grand Camel Suite". LP se v americkém žebříčku umístí na 130.příčce.
LP - LIVE AT CARNEGIE HALL v USA vystoupí na 144.místo hitparády. Je poznamenáno častými personálními změnami ve skupině. Sestava,  která zde účinkuje trpí zjevnou nesehraností a koncert je jen slabým odleskem její virtuozity z let 1968 až 1970.
1973. LP - IT'S A BEAUTIFUL DAY ... TODAY v americkém žebříčku vystupuje na 114.pozici a je jejich posledním úspěchem v žebříčku. V roce 1974 se skupina po vydání další desky - 1001 NIGHTS,  rozpadne.
1976. David LaFlamme se znovu objevuje jako sólista a na značce Amherst Records vydává LP - WHITE BIRD. V USA dosahuje 159.místo hitparády,  zatímco titulní skladba z něho (nová verze oblíbené skladby z debutní LP - IT'S A BEAUTIFUL DAY),,  obsazuje v US žebříčku singlů,  kam se originální nahrávka nedostala,  no.89.
29.listopadu 1997 vystupuje reformovaná skupina IT'S A BEAUTIFUL DAY ve Filmore Auditoriu v San Francisku v obsazení: David LaFlamme,  Mitch Holman,  Val Fuentes a Hal Wagenet plus původní zpěvačka Linda Baker LaFlamme a nový klávesista Larry Blachshere. Byla to však labutí píseň tohoto bezesporu talentovaného souboru a je velikou škodou,  že toto poslední setkání nevyšlo na hudebním nosiči.

Vladimír Svoboda 2003

About Us | Contact Us | ©2007 Mládek Zdenek