Music archiv - Ladies Story

Ronettes

VERONICA "RONNIE" BENNETT-SPECTOR  (10.8.1943, New York, USA) - vcls 
ESTELLE BENNETT  (22.7.1944, New York, USA) - vcls
NEDRA TALLEY  (27.1.1946, New York, USA) - vcls
RonettesELAINE BENNETT - vcls
DENISA EDWARDS - vcls
CHIP FIELDS - vcls


Alba + důležité kompilace: 
1. PRESENTING THE FABULOUS RONETTES FEATURING VERONICA - Philles 1964
2. RONETTES (Kompilace) - Colpix 1965
3. THE RONETTES SING THEIR GREATEST HITS (Kompilace) - London 1975
4. THEIR GREATEST HITS VOL.II (Kompilace) - London 1981
5. THE COLPIX YEARS 1961-63 (Kompilace) - Murray Hills 1987
6. BEST OF (Kompilace) - Timeless 1992
7. EARLY YEARS 1961-62 (Kompilace) - Rhino 1992 
8. COLPIX AND BUDDAH YEARS (Kompilace) - Sequel 1992 

RONNIE SPECTOR sólově:
1. SIREN - Polish 1981 
2. UNFINISHED BUSINESS - CBS 1987 


1961. Sestry Veronica a Estelle Bennettovy společně se sestřenicí Nedrou Talley získávají trvalé angažmá jako tanečnice v Peppermint Lounge, který je newyorským epicentrem twistového šílenství. Se mzdou 10 dolarů za noc vystupují spolu s Joey Dee jako THE DOLLY SISTERS v programu diskžokeje Claye Colea nazvaném "Twist Package" (pod názvem THE DOLLY SISTERS účinkují i v tanečním filmu s Coleem nazvaném "Twist Around The Clock"). 
Poté, kdy jako tanečnice pravidelně vystupují s diskžokejem Murrayem The K v jeho show v Brooklyn Fox, trojice podepisuje smlouvu s firmou Colpix Records. Singlu "I Want A Boy", vydanému na značce Colpix, se skupinou uvedenou na obalu jako RONNIE & THE RELATIVES, se nepodaří proniknout do hitparády.
1962. Na druhém singlu s názvem "Silhouettes", vydaném na dceřině značce May, se z nich stávají THE RONETTES, deska se však ani tentokrát neprodává. (V následujících 12 měsících firma vydá dva další neúspěšné singly "I'm On The Wagon" a "Good Girls").
1963. Georgia Winters z časopisu s názvem "16" dává v rámci svého hledání mladých talentů trio dohromady s Philem Spectorem a na Spectora udělá nejsilnější dojem hlas Veroniky (známější pod jménem Ronnie).
Děvčatům se lstí (předstírají, že se touží vrátit do školních lavic a ukončit školu) podaří vypovědět smlouvu s firmou Colpix. Spector uzavírá s triem pro svoji značku Philles kontrakt a měsíc tráví prací na singlech "Be My Baby" a "Baby I Love You".
Debut skupiny, singl "Be My Baby", s plnokrevnou produkcí typickou pro Spectora, se v USA dostane na 2.příčku hitparády (hned za skladbu "Sugar Shack" od kapely JIMMY GILMER & THE FIREBALLS) a prodá se ho přes milion výlisků.
Ve Velké Británii se "By My Baby" umístí na no.4. 
13.listopadu THE RONETTES otevírají koncert v Teanecku (stát New Jersey), který je součástí turné Dicka Clarka s názvem "Karavana hvězd".
Skupina se objeví na Spectorově typicky vánočním kompilačním albu A CHRISTMAS GIFT FOR YOU, zpívají na něm skladby "Frosty The Snowman", "Sleigh Ride" a "I Saw Mommy Kissing Santa Claus", písně, které budou od té doby uvádět v každém tradičním rozhlasovém vysílání v době Vánoc. 
1964. Skladba "Baby I Love You" se v USA probojuje na 24.místo. Skupina začíná turné po Velké Británii s názvem "Group Scene 1964", kde vystupuje jako předkapela THE ROLLING STONES.
Skladba "Baby I Love You" dosahuje v UK na no.11.
THE RONETTES po návratu do New Yorku vítají skupinu THE BEATLES při jejím prvním příletu do USA a v rozhlasovém interview jí kladou otázky.
Ronnie Bennett nahrává sólovou skladbu "So Young", kterou Spector vydá na své nové dceřině značce Phil Spector Records, využije ji však jen na otestování trhu v omezeném nákladu.
Píseň "(The Best Part Of) Breaking Up", kterou Spector napsal s Petem Andersem a Vinnie Ponciou, se v USA dostane na 39.místo.
Dunivá skladba "Do I Love You?", od stejného autorského týmu, v USA vystoupí na no.34. 
Singl "(The Best Part Of) Breaking Up" v UK postoupí na 43.pozici.
"Do I Love You?" v UK obsadí 35.místo (je to poslední hit tria ve Velké Británii).
"Walking In The Rain", dramatické balada autorského tria Spector/Man/Weil v tvrdé Spectorově úpravě, se v USA vyšplhá na no.23. (V UK vychází pod titulem "In The Rain", aby se skupina vyhnula sporům o autorská práva, nepodaří se jí však probojovat do hitparád). Nahrávka získá za své zvláštní zvukové efekty cenu Grammy.
1965. Album PRESENTING THE FABULOUS RONETTES FEATURING VERONICA, se v americké hitparádě vyšplhá na 96.příčku. Singl "Born To Be Together" v USA obsadí no.52.
Skladba "Is This What I Get For Loving You?" (později ji oživí Marianne Faithfull), se v USA umístí na 75.místě.
V srpnu THE RONETTES startují jako předkapela THE BEATLES na jejich turné po USA - avšak bez Ronnie, která se rozhodla kvůli Spectorovi (na krátký čas se stane jeho manželkou) skupinu opustit. Na její místo nastoupí sestřenice Elaine.
1966. Po delší odmlce se skupina vrací se skladbou "I Can Hear Music", kterou produkoval Jeff Barry (později skladbu převezmou do svého repertoáru THE BEACH BOYS a jiní), singl se však umístí až na no.100 a je posledním zásahem kapely do americké hitparády.
Skupina se takřka vzápětí po vydání singlu rozpadá. Estelle Bennett a Nedra Talley opouštějí hudební svět. (Brzy se vdávají a začnou žít usedlým rodinným životem). 
1969. Spector, který opět nahrává - prostřednictvím produkční smlouvy se společností A&M Records (se skupinou SONNY CHARLES & CHECKMATES LTD. se mu podaří vyprodukovat 3 hity), vydává singl Ronnie Spector s názvem "You Came, You Saw, You Conquer". Deska je věnována "THE RONETTES, které nás obdařili hlasem Veroniky". Singl se neprobojuje do žebříčku. 
1971. Ronnie v londýnském studiu Abbey Road nahrává několik skladeb pro své sólové album, které produkoval její manžel a na kterém se hudbou i skladbami podílel i George Harrison (ten jí nabídnul možnost vydat desku na značce Apple).
1973. Ronnie společně se svými novými posilami, sboristkami Denisou Edwards a Chip Fields, jako RONNIE & THE RONETTES vystupuje v rock'n'rollové revivalové show Richarda Nadera v newyorské Madison Square Garden.
RONNIE & THE RONETTES podepisují smlouvu s firmou Buddah Records patřící producentovi Stanovi Vincentovi a vydávají neúspěšný singl "Lover, Lover", který produkoval Vincent.
1974. Druhá deska pro firmu Buddah je Vincentem produkovaná verze singlu "I Wish I Never Saw The Sunshine", kterou původně nahrál Spector s THE RONETTES roku 1965, ale nevydal ji. Ani tomuto singlu se nepodaří proniknout do žebříčku. V tomto čase už manželství Ronnie se Spectorem rozvedli (jeho první alimenty ve výši 1.300 dolarů zpěvačce údajně přišly v pěticentových mincích).
1976. Když Bruce Springsteen se skupinou E STREET BAND po šest večerů vystupuje v newyorském sálu Palladium, Ronnie na koncertu zpívá druhý hlas.
1981. Ronnie konečně nahrává sólové album nazvané SIREN, v USA vychází na nezávislé značce Polish a v UK na etiketě Red Shadow.
1986. Zpívá verše "Be Me Baby" ve skladbě Eddieho Moneyho "Take Me Home Tonight", která se v US hitparádě umístí na 4.místě.
1987. Ronnie, která podepsala smlouvu s firmou CBS Records, vydává sólové album UNFINISHED BUSINESS, signalizující definitivní návrat k nahrávání a koncertování.
1990. Pod názvem "Be Me Baby" vychází zpěvaččin životopis (napsal ho Vince Waldron), který mimo jiných důležitých událostí prozrazuje, že Ronnie už jako 12-ti letá musela odrážet pokusy o navázání bližšího vztahu ze strany 13-letého Frankieho Lymona. 

Vladimír Svoboda 2005

About Me | Contact Me | ©2007 Mládek Zdenek